Finisaż Wystawy "Konstanty Lepi Wszystko"

Finisaż Wystawy "Konstanty Lepi Wszystko"
Prace Konstantego Tadeusza Wieczorkowskiego charakteryzują intensywne kolory oraz dbałość o szczegóły, które uwypuklają indywidualne cechy bohaterów.
Gdzie?
Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk
Kiedy?
27 lutego 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów" ma zaszczyt zaprosić na wystawę prac bardzo młodego twórcy, trzynastoletniego Konstantego Tadeusza Wieczorkowskiego.

Młody artysta urodził się w Gdańsku, w 2005 roku. Przygodę ze sztuka rozpoczął w przestrzeni gdańskiej Wyspy Skarbów należącej do Archipelagu Kultury. Konstanty Tadeusz Wieczorkowski zainteresowany jest kreowaniem przestrzennych form i na takich formia koncentruje się w pracy. Wykorzystuje materiały ogólnodostępne, takie jak: plastelina, modelina, masa plastyczna, papier, drewno, klocki Lego.Tematyka prac oscyluje wokół historii związanych z bohaterami gier, w które zwykł grać młody artysta. Konstanty zawsze był ciekawy, jak wyglądają jego bohaterowie w trzech wymiarach, dlatego postanowił, niczym demiurg, ofiarować im życie.

Prace Konstantego Tadeusza Wieczorkowskiego charakteryzują intensywne kolory oraz dbałość o szczegóły, które uwypuklają indywidualne cechy bohaterów. Figurki mają miniaturowe rozmiary, więc konieczne jest fotograficzne powiększenie. Zdjęcia te publikowane są na stronach portalu społecznościowego Facebook, pod nazwą Konstanty Lepi Wszystko (adres: facebook.com/kosteklepi). Artysta doczekał się także wykorzystania swych dzieł. Jedna z prac zacytowana została przy projekcie okładki albumu z muzyką producenckiej formacji Stopa Golema - Lud Hauza. Muzyka ta ma związek z poetyckim rytuałem Barbary Piórkowskiej zatytułowany "Golem praktyczny. O niszczeniu i stwarzaniu w weekend. Poetycki show z obrazem i dźwiękiem."

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Grudzień 2016 obfitował w przygody. Konstanty zaproszony został do placówki oświatowej w Kirkjubæjarklaustur, miasta które znajduje się w odległej Islandii. Artysta prowadził tam przez dwa tygodnie warsztaty, które nosiły tytuł: „Konstanty Lepi Islandię - Island Art Expedition". Wyprawa odbyła się dzięki zaangażowaniu grupy Origonauts oraz Fundacji Pruszczanie.pl. Pieczę kuratorską nad warsztatami objęła pani Agnieszka Majka, przedstawicielka międzynarodowej grupy projektanckiej Nclava.com.

Serdecznie zapraszamy do Gdańskiego Archipelagu Kultury "Wyspa Skarbów". Tu 27 lutego nastąpi finisaż wystawy "Konstanty lepi wszystko". Zapraszamy, punktualnie na godzinę 18:00. Do zobaczenia w Gdańsku, ulica Turystyczna 3!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl