Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Co czyha w głębinach - Spektakl dla dorosłych
Nie zapominajmy, że wiele jezior posiadało swą królową bądź króla, którzy pozostawali obdarzeni niepojętą dla nas mocą.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
20 stycznia 2018 od 19:00
Za ile?
15 zł
Organizator
Fundacja Wspólnota Gdańska

Fundacja Wspólnota Gdańska, a także Karawana Opowieści bardzo serdecznie zapraszają Państwa do Ratusza Kultury Oliwskiego, w którym już 20-go stycznia 2018 roku, odbędzie się przedstawienie przeznaczone dla widzów dorosłych, noszące tytuł: "Co czyha w głębinach".

Zapoznamy się z niedostępnymi głębinami wód, które od zawsze budzą lęki oraz trwogę w ludziach. Wielu z nich zresztą, zastanawiało się, jakie skrywane są w głębinach tajemnice? Prawie wszyscy wierzyli, iż żyją tam istoty zgoła inne od tych żyjących na powierzchni, iż są to potężne istoty. Nie zapominajmy, że wiele jezior posiadało swą królową bądź króla, którzy pozostawali obdarzeni niepojętą dla nas mocą. Utopce, wodniki, rusałki, czy też syreny, to niektóre tylko z istot, które podobno można było spotkać nad wodą. Czasami były one życzliwe nam-ludziom, czasami natomiast polowały na ludzi, aby zawieść ich w odmęty ciemnych głębin.

Graja muzykę i opowiadają: Szymon Góralczyk oraz Maciej Stranz, z formacji Karawana Opowieści. Po zakończeniu opowieści będzie miał miejsce wykład Mikołaja Jarmakowskiego, noszący tytuł: "Woda w obrzędowości mitologii Słowian". Na spektakl zapraszamy Państwa serdecznie już 20-go stycznia 2018 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Zaczynamy o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 15 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspólnota Gdańska.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl