Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Spektakl "Stara Kamienica"
"Stara Kamienica" to spektakl, który opowiada o losach rodziny wielopokoleniowej, która wspólnie zamieszkuje w Gdańsku, w jednej ze starych kamienic.
Gdzie?
Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk
Kiedy?
22 marca 2018 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów" przy współpracy z Projektornią Gdańskiego Archipelagu Kultury 22 marca otwiera swe podwoje dla Teatru Seniora „Pełnoletni”, który zaprezentuje się w spektaklu "Stara Kamienica".

Spektakl rozpocznie się o godzinie 17:00, a na scenie przy ulicy Turystycznej 3 pojawią się: Anna Kędziora, Teresa Dobierska, Jadwiga Bartnicka, Janina Mańkowska, Józefa Godek, Stanisław Kwidziński, Halina Sarnowska, Danuta Murawska, Barbara Tomaszewicz. Scenariusz to wspólne dzieło zespołu oraz Eweliny Damps, która pełni także rolę reżysera. Za muzykę odpowiedzialny został Paweł Zagańczyk.

"Stara Kamienica" to spektakl, który opowiada o losach rodziny wielopokoleniowej, która wspólnie zamieszkuje w Gdańsku, w jednej ze starych kamienic. Akcja spektaklu umiejscowiona została w pokoju babci, gdzie seniorka zwykła przyjmować całą rodzinę. Nestorka rodu to właścicielka kamienicy. Oprócz niej mieszkają tu także: córka, zięć i wnuczka. Pewnego dnia do rodzinnego domu przyjeżdża druga córka - majętna kobieta,rzec można - dama wprost ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej Teksasu. Starsza pani to pozornie bardzo schorowana oraz cierpiąca kobieta.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zła kondycja nie przeszkadza jej w aktywnym życiu towarzyskim. Często znajduje się w epicentrum rodzinnych intryg i kłopotów. Babcia to czujny obserwator, skrupulatnie kontroluje życie mieszkańców kamienicy. Bardzo pomagają jej w tym sąsiadki,przyjaciółki. Jak wygląda kondycja finansowa i moralna domowników? Czy potwierdzi się stwierdzenie, że z rodziną to najlepiej i najbezpieczniej wychodzi się na tylko na zdjęciu? Jak potoczą się losy mieszkańców Starej Kamienicy? Zapraszamy 22 marca do "Wyspy Skarbów".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl