Bokka - koncert
Artyści wchodzą na scenę w maskach, by zwrócić uwagę publiczności na to, co dla nich jest najistotniejsze – autorską muzykę.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
17 maja 2018 od 20:00
Za ile?
49 zł

Szanowni Państwo, koncert formacji Bokka przeniesiony został z 20 kwietnia na 17 maja. Powodem zmiany daty koncertu jest nieszczęśliwy wypadek. Miejsce pozostaje bez zmian: Stary Maneż w Gdańsku. Oczywiście, zakupione już bilety zachowują ważność, a jeśli takie jest Państwa życzenie, to zwrot biletów możliwy jest w punkcie zakupu.

BOKKA jest bez wątpienia najbardziej niezwykłym polskim debiutem z roku 2014 na scenie muzycznej. Artyści wchodzą na scenę w maskach, by zwrócić uwagę publiczności na to, co dla nich jest najistotniejsze – autorską muzykę. Dla formacji BOKKA ważne jest tu i teraz. To co tworzy się w danej chwili. Nie lubią chwalić się dorobkiem artystycznym i historią osiągnięć. Niewiele o nich wiadomo. Serce grupy stanowią znani muzycy. Ten sposób artystycznej kreacji: romantyczna koncepcja tajemnicy oraz działanie w cieniu, nieudzielanie wywiadów oraz brak obecności w mediach zostały bardzo dobrze przyjęte przez dziennikarzy i fanów. Po pierwszych występach pojawiły się świetne recenzje tak w polskiej, jak i zagranicznej prasie.

O występie formacji pisał nawet świetny portal Pitchfork. Debiutancka trasa koncertowa wyprzedana została na pniu. Koncerty organizowano w sporych salach 800+. BOKKA otrzymał sporo zaproszeń na festiwale. Był to, między innymi, udział w Open’erze, Tauron Nowa Muzyka, Audioriverze, Wielka Brytania - The Great Escape,Niemcy - Reeperbahn Festival. Trzeba przyznać, że to niespotykane osiągnięcia, jak na początek działalności. „Town Of Strangers” - pierwszy singiel formacji BOKKA pochodzi z albumu zatytułowanego po prostu „Bokka”. Płyta ujrzała światło dzienne w 2013 roku, zmasterowana została przez słynną Parnell Mandy w Londynie, a wydana przez wydawnictwo Nextpop. Mandy Parnell to artystka mająca wpływ na brzmienie płyt Bjork, Little Dragon, Paula McCartneya, Sigur Ros, Depeche Mode.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Teledysk BOKKI osiągnął już ponad pięć odtworzeń na You Tube. Ostatnio koncertowali podczas Orange Warsaw Festiwal, Colours of Ostrava (Czechy), Positivus Festival (Łotwa), Grape Festival (Słowacja), czy Eurosonic Noorderslag (Holandia). Pochwalić się mogą koncertami w klubach zagranicznych, między innymi w Budapeszcie w A38, w Brukseli w Ancienne Belgique, w Pradze w Palac Akropolis

Premiera kolejnego albumu zatytułowanego „Don’t Kiss And Tell” miała miejsce 2 października 2015. Płyta ukazała się pod egidą Nextpop. Po premierze płyty zaplanowano trasę koncertową promującą płytę roboczo nazwaną „DKAT”. Na trasie pojawiły się przystanki w Polsce oraz poza granicami. Ubiegły rok przyniósł odpoczynek. Pojawiła się szansa na skupienie się nad pracą, efektem której stał się trzeci studyjny album zespołu. Zapraszamy na koncert.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl