10-lecie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

10-lecie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
To będzie pierwsza taka sytuacja w gdańskim teatrze, gdzie spotkają się ze sobą sztuka architektury z instalacją w miejskiej przestrzeni.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
24 lutego 2018
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

Już 24.02.2018 roku obchodzić będziemy 10 rocznicę powstania Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, dlatego już dziś zapraszamy Was serdecznie do świętowania razem z nami, przybywajcie przyjaciele zewsząd. To będzie pierwsza taka sytuacja w gdańskim teatrze, gdzie spotkają się ze sobą sztuka architektury z instalacją w miejskiej przestrzeni.

Zarówno Szekspirem, jak i Teatrem Szekspirowskim, zajęli się studenci gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, dokładniej Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej (Wydział Malarstwa). Wszystko to, pod kierunkiem profesora Akademii Sztuk Pięknych- Roberta Florczaka. Będą oni "obudowywać" Teatr, ale jako bryłę, tym co sami stworzyli czyli interaktywnymi oraz multimedialnymi instalacjami.

Gdański Teatr Szekspirowski został założony w roku 2008. 4 lata wstecz, rozpisano międzynarodowy konkurs na stworzenie projektu siedziby teatru, jej budowa rozpoczęła się w roku 2009. Uroczyste otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, miało miejsce w roku 2014. Wtedy instytucja rozpoczęła swoją działalność na wielką skalę. Miasto Gdańsk zyskało przede wszystkim centrum kultury z międzynarodowym zasięgiem oraz nowy, piękny teatr. Prezentowane są tutaj najciekawsze i najwspanialsze artystyczne wydarzenia ze świata, realizowane są różne edukacyjne projekty. Pomorze wzbogacone zostało o nowe spektakle, które zyskują pozytywne opinię zarówno publiczności, jak i krytyki, wzbogacone zostało również o jedyną w Polsce, scenę elżbietańską. Siedzibą nowej instytucji artystycznej w Gdańsku, jest jeden z najnowocześniejszych teatralnych obiektów na świecie, który powstał dzięki częściowej rekonstrukcji gdańskiego teatru z XVII wieku, przez co przybywają tu turyści z całego świata.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W związku z tymi wydarzeniami, mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do wspólnego niecodziennego spaceru "śladami Szekspira", prowadzącego przez dziesięć instalacji, które umiejscowione będą w różnych przestrzeniach Teatru, na zewnątrz. Zapraszamy również na retrospektywę, którą będzie wystawa teatralnych plakatów, zdjęć pochodzących z archiwum oraz rekwizytów a także kostiumów, pochodzących z dziesięciu lat pracy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl