Yatera koncert
Zespół Yatera kreuje muzykę inspirowaną smogiem krakowskim, brudem oraz przemysłowymi maskami
Gdzie?
Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie
Szewska 12, 31-009 Kraków
Kiedy?
29 marca 2018 od 21:00
Za ile?
20 zł

Mamy zaszczyt zaprosić na koncert do Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie, gdzie na scenie przy ulicy Szewskiej 12 pojawi się 29 marca formacja Yatera. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00.

Zespół Yatera kreuje muzykę inspirowaną smogiem krakowskim, brudem oraz przemysłowymi maskami, które mają za zadanie chronić delikatne narządy mieszkańców miasta przed katastrofalnym skutkiem wdychania toksyn. Pomysłem, który stał się zarzewiem zespołu był dokumentalny film zatytułowany "Cały ten smog". Film wnikliwie analizował skutki smogu dla życia krakowian, a muzycy tworzący Yaterę skomponowali ścieżkę muzyczną do tego projektu.

Brzmienie, które udało się uchwycić muzykom przy pracy nad filmem pozwoliło dać nadzieję, że muzyczna idea warta jest kontynuowania. Muzycy działający pod szyldem formacji "Yatera" wydadzą wkrótce debiutancką płytę, którą trio zatytułowało „Pathology of the Lungs”. Muzycy pracują także w innym projekcie, tworzą kwartet Tenpasten. Yaterę tworzą absolwenci i studenci Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach. Muzycy pochwalić się już mogą wieloma występami, warto wspomnieć o festiwalach: Jazzowe Zaduszki w Krakowie, Jazz Festival All-Souls w Chicago, Jazz Festival London, Ladi Mladi Jazz w Pradze, Festival MIA oraz gliwicki festiwal Jazz w Ruinach. Tym razem posłuchać ich można w Krakowie w Piec'Art Acoustic Jazz Club.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl