Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

XVIII Warszawski Festiwal Organowy "Organy Śródmieścia"

XVIII Warszawski Festiwal Organowy "Organy Śródmieścia"
 
Jest to jeden z najważniejszych, najpoważniejszych i niezwykle interesujących festiwali organowych w Polsce.
gdzie?Kościół sióstr franciszkanek służebnic Krzyża pw. św. Marcina
Piwna 9/11, 00-265 Warszawa
kiedy?8 października 2017 od 18:30
za ile?bezpłatnie

Już 8.10.2017 roku o godzinie 18:30 w Warszawie wystąpi organista Andrzej Sochacki. Gdzie?: Kościół sióstr franciszkanek służebnic Krzyża pw. św. Marcina przy ulicy Piwnej 9/11. Wstęp bezpłatny.

Warszawski Festiwal Organowy pod nazwą „Organy Śródmieścia”, pierwszy raz odbył się w roku 2000, jego inicjatorem był warszawski organista Przemysław Kapituła, od tego czasu ma on miejsce każdego roku w każdą kolejną niedzielę września oraz października na terenie różnych, warszawskich kościołów w dzielnicy Śródmieście, które wyposażone są w organy koncertowe. Jest to jeden z najważniejszych, najpoważniejszych i niezwykle interesujących festiwali organowych w Polsce.

Przez ostatnie stulecia w świątyniach w Warszawie wzniesiono kilkadziesiąt różnych, piszczałkowych organów. Niejednokrotnie, choć wszystkie zwą się organami, bardzo się od siebie różnią. Mają różne konstrukcje, różne możliwości jeśli chodzi o brzmienie, odznaczają się wieloma cechami indywidualnymi, których zwykły słuchacz nie dostrzeże. Z natury organy, to bardzo skomplikowany instrument, zwykle są robione pod indywidualny projekt i zamówienie, a dzięki swojej różnorodności, posiadają niezwykłe piękno.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Ewa Bąk, pochodząca z Bielska-Białej, absolwentka Liceum Muzycznego- klasa fortepianu a także wrocławskiej Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego- klasa organów profesora Romualda Sroczyńskiego. Uczestniczka kursów, które prowadzili między innymi: Guy Bovet, Hubert Wulf, Josef Hofer, Olivier Latra, Gerhard Weinberger, Wolfgang Zerrer, Julian Gembalski, Marek Toporowski i Marietta Kruzel-Sosnowska. Ukończyła także wrocławskie Studium Korepetycji Wokalnej przy Akademii Muzycznej.

Andrzej Sochacki, jest organistą, dyrygentem i pedagogiem. Wybitnie uzdolniony, studiował u Tomasza Kalisza i Marietty Kruzel- organy, u profesor Ewy Marchwickiej oraz profesora Ryszarda Hnadke i profesora Benedykta Błońskiego- studiował dyrygenturę, a emisję głosu doskonalił u niego Krzysztof Szmyta.

Jego niebywałe umiejętności, doskonalili także wybitni mistrzowie: Olivier Latra, Wolfgang Zerrer, Guy Bovet, Tomasz Adam Nowak, Tomasz Kalisz. Sochacki jest także dyrygentem w Chórze "Con fuoco", którego jest założycielem. Chór działa w Józefosławiu przy jednej z parafii. Daje koncerty jako organista, a także dyrygent i kameralista.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl