XI Noc Cracovia Sacra w Bazylice Mariackiej

XI Noc Cracovia Sacra w Bazylice Mariackiej
To czas na odkrywanie zabytków kościelnych, dzieł sztuki, które na co dzień skrywane są przed wzrokiem zwiedzających.
Gdzie?
Bazylika Mariacka w Krakowie
pl. Mariacki 5, 31-042 Kraków
Kiedy?
14 sierpnia 2018 od 20:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bazylika Mariacka

Serdecznie zapraszamy do Bazyliki Mariackiej w Krakowie na koncert „Dawne ody do Bożej Matki” w ramach XI Cracovia Sacra. Zgodnie z tradycją 14 oraz 15 sierpnia, odbędzie się kolejna już odsłona nocnego poznawania Krakowa. Tym razem na miasto spojrzeć będzie można przez pryzmat religijności. W końcu Kraków, jak się powszechnie uznaje, jest drugim Rzymem.

Koncert „Dawne ody do Bożej Matki” wykonany zostanie przez Frédérica Taverniera-Vellasa (śpiew), Jeana-Etienne Langianniego (śpiew) oraz adeptów mistrzowskich lekcji. Ze sceny popłyną dźwięki pieśni związanych z tajemnicą Wniebowzięcia. Będą to antyfony, psalmy (greckie, gregoriańskie, korsykańskie) oraz hymny. Lekcje mistrzowskie oraz koncert to konsekwencja działań, które odbywają się w ramach festiwalowych przedsięwzięć. Musica Divina organizowana jest przez Fundację inCanto.

Koncert „Dawne ody do Bożej Matki” odbędzie się w Bazylice Mariackiej w Krakowie o godzinie 20:30. Muzyczne spotkanie poprzedzone zostanie mszą świętą z udziałem artystów.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra zyskała motto: „Dziedzictwo sakralne Krakowa”. W tym roku, na wszystkie wydarzenia związane z Nocą Cracovia Sacra obowiązuje wolny wstęp. Niektóre imprezy wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Program Nocy Cracovia Sacra 2018 zapowiada liczne koncerty o sakralnej tematyce, spektakle słowno-muzyczne, wystawy. Najpiękniejsze świątynie Krakowa i okolic otwierają w tych dniach swe podwoje dla zwiedzających. To czas na odkrywanie zabytków kościelnych, dzieł sztuki, które na co dzień skrywane są przed wzrokiem zwiedzających.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl