Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Zaplecze Władzy"

Wernisaż wystawy "Zaplecze Władzy"
 
Zaplecze demaskuje estetykę demokracji. Polska arena polityczna zarezerwowana jest dla siedemdziesięciu siedmiu politycznych partii.
gdzie?ArtZona - Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
kiedy?25 maja 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorOśrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie

ArtZona - Ośrodek Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida 25 maja organizuje wernisaż wystawy zatytułowanej "Zaplecze Władzy". Wiadomo nie od dziś, że każda władza buduje solidne zaplecza.

Repozytorium pism, mobilne scenografie, symbole i wizerunki czekające na występy. To magazyny wypełnione papierami, manifesty oraz mapy podboju ilustrujące pewną koncepcję oraz kondycję wizualnego języka określonego społeczeństwa. Zaplecze demaskuje estetykę demokracji. Polska arena polityczna zarezerwowana jest dla siedemdziesięciu siedmiu politycznych partii.

Zaplecza władzy są wystawą podsumowującą projekt fotograficzny. To katalog niewidzialnych miejsc, który stanowi dokumentalny zapis miejsc zaaranżowanych i zorganizowanych jako przestrzenie istniejące w uniwersum wartości oraz idei.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Są one poszerzone o kontekst czasu (lata od 2012 do 2017) pokazują przemianę, która nastąpiła w traktowaniu polityki. Każda praca z wystawy "Zaplecze Władzy" to proste i krótkie opowiadanie, które dotyczy wieloznacznej problematyki wplątania w kontekst znaczeń, które dla każdej grupy społecznej są wspólne. Co zyskuje oblicze, kto zmienia się w przedmiot, a kto w podmiot narracji ideologicznej?

Katarzyna Zolich to urodzona w Bielsku-Białej, w 1983 roku fotografka i doktorantka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.Jest absolwentką Wiedzy o kulturze, kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim i absolwentką krakowskiej Akademii Fotografii. Katarzyna Zolich jest zdobywczynią stypendium nazwanego Spółdzielnią Młodych Twórców przyznanego w 2013 roku przez „ę" Towarzystwo Inicjatyw Twórczych.

W portfolio ma stypendium przyznane przez Ministra Dziedzictwa Narodowego i Kultury za inicjatywę „Katalog miejsc niewidzialnych" z roku 2014 oraz stypendium przyznane przez Prezydenta miasta Bielska-Białej z 2015 roku. Artystka wybrana została w 2014 roku na potrzeby publikacji „Debuts" jako jedna z trzydziestu sześciu debiutujących interesujących twórców. Artystka prezentowała prace podczas wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. To członkini fundacji zwanej Paper Beats Rock, pod egidą fundacji prowadzi serię edytorskich warsztatów na terenie całej Polski.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl