Wernisaż wystawy "Washi no fushigi. Tajemnica papieru"

Wernisaż wystawy "Washi no fushigi. Tajemnica papieru"
Wystawa ta ma za zadanie przedstawić wielkoformatowe prace oraz instalacje, które zostały stworzone z papieru, tak czerpanego w naszym kraju, jak również japońskiego washi.
Gdzie?
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Marii Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
Kiedy?
8 lutego 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę, która odbędzie się jużź 8-go lutego 2019 roku, w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, znajdującym się przy ulicy Marii Konopnickiej 26. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

Wystawa ta ma za zadanie przedstawić wielkoformatowe prace oraz instalacje, które zostały stworzone z papieru, tak czerpanego w naszym kraju, jak również japońskiego washi. Instalacje natomiast mają Państwu przybliżyć tajemnice tego na wskroś niezwykłego tworzywa.

Zatem Washi no fushigi jest projektem, który łączy ze sobą prace trzech artystek krakowskich: Ewy Rosiek-Buszko, Malwiny Niespodziewanej i Marty Bożyk, pokłosie artystycznych doświadczeń zdobywanych w Japonii w czasie stypendium w Mino. Ta wystawa jest świetnym przykładem typowych działań samego Muzeum Manggha, które to stara się pokazać efekty wspólnej pracy japońsko-polskiej na polu właśnie sztuki. Ta ekspozycja powstawała we współpracy również z Muzeum Papieru, znajdującym się w Japonii, w Mino, a także z Muzeum Papiernictwa, znajdującym się z kolei w Dusznikach-Zdroju. Wystawa, jak zamierzają jej organizatorzy, ma pojawiać się kolejno w miastach: Kraków, Duszniki oraz w Mino. Tej wystawie również towarzyszyć będą fotografie Takaakiego Otsuki, pochodzącego z Mino fotografa, który z wielką czułością od lat rejestruje życie tego wspaniałego miasta, w którym z wielką miłością, dumą oraz szacunkiem nieprzerwanie od tysiąca już lat wyrabiany jest papier washi.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl