Wernisaż wystawy "Tatsuno Art Project"
Tatsuno Art Project jest organizowany cyklicznie od 2011 roku i ma na celu rozsławienie miasta oraz zgromadzenie szerszej publiczności w mieście.
Gdzie?
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Marii Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
Kiedy?
7 września 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie 7 września odbędzie się wernisaż wystawy "Tatsuno Art Project".

Tatsuno to urocze miasto zamkowe leżące w południowo-zachodnich rewirach prefektury Hyōgo. O Tatsuno zwykło się mówić „małe Kioto w prowincji Harima”. W mieście dominuje umiarkowany klimat zbliżony do klimatycznej strefy Setouchi. Popularna starówka tego miasta, otoczona górami Keiro i Matoba oraz rzeką Ibo, cieszy się niesłabnąca popularnością, a moda na Tatsuno stale wzrasta, przede wszystkim ze względu na historyczne bogactwo architektury oraz klimat miejsc, uliczek nawiązujący do dawnych lat.

Tatsuno Art Project jest organizowany cyklicznie od 2011 roku i ma na celu rozsławienie miasta oraz zgromadzenie szerszej publiczności w mieście. Trwają starania by aktywizować gości i rdzennych mieszkańców, a także rozpowszechniać wybitne dzieła sztuki tak z kraju, jak i z zagranicy. Wyjątkowa inicjatywa "Tatsuno Art Project" ma na celu umożliwić jak najpowszechniejsze korzystanie z licznych dóbr kultury miasta, tak by nie były one jedynie rozpoznawalne w mieście.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

W roku 2011, 2012 i 2013 projekt Tatsuno Art był organizowany pod hasłem „Art and Memories - Pamięć czasu”. Rok 2014 to z kolei polsko-japońska inicjatywa „Strumienie – Flow” Festiwal Sztuki. W roku 2015 „Pamięć czasu” - projekt Tatsuno Art in Paris, a w roku 2016 projekt Tatsuno Art „Resonance of Space and Time - Rezonans przestrzeni i czasu”, w roku 2017 projekt Tatsuno Art in Paris oraz projekt Tatsuno Art „Szkice sztuki”.

Na przestrzeni lat, kontynuując artystyczne zamierzenia, organizatorzy przedstawiali wybitne dzieła sztuki przy udziale wielu polskich artystów. Warto zaznaczyć, że nadal nie ustają w podejmowaniu coraz śmielszych wyzwań. Stale łączone są różne gatunki sztuki. Trwają korelacje opery, performance i koncertów. Wykorzystano charakter tego wyjątkowego miejsca i przez ten pryzmat pokazano wybitne prace należące do współczesnej sztuki pięknej. Organizowane są także warsztaty dla rdzennych mieszkańców. Pewna konsekwencja w działaniach oraz wspólne przedsięwzięcia sprawiają, że efekty są mocniej dostrzegane.

Aktualnie, jak zapewniają kuratorzy wystawy(Akiko Kasuya,Yoshiaki Asai) przygotowywany projekt Tatsuno Art in Krakow, łączyć ma bezpośrednio Stare miasto Krakowa z miastem Tatsuno. Podczas wystawy pokazane zostaną osiągnięcia projektu Tatsuno Art. To już ósma edycja, która tym razem pozwoli zacieśnić więzi między Polską i Japonią, a wszystko to ma na celu coraz mocniejszą wymianę pomiędzy narodami przez kulturę i sztukę. Organizatorzy pragną złożyć wyrazy wdzięczności wszystkim wykonawcom i artystom, którzy zaangażowani byli w projekt "Tatsuno Art Project" oraz instytucjom i darczyńcom, którzy wspierali projekt. Szczególne podziękowania należą się stowarzyszeniu "Fundacja Upamiętniająca Wystawę Światową w Japonii 1970", która przekazała dotację na ten cel.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 18:00, 7 września.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl