Wernisaż wystawy "Reorientcja
Temat wystawy "Reorientacja" inspirowany jest metodą rysowania, transformowania tego, co widzą oczy na przekład, który pozostaje w sferze domysłów.
Gdzie?
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
Kiedy?
9 września 2016 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie

Ośrodek Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, osiedle Górali 5 jest organizatorem wystawy Agnieszki Badzich "Reorientacja".

9 września o godzinie 18:00 rozpocznie się wernisaż, wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Autorka prac, Agnieszka Bodzioch urodziła się w Brzesku, 8 grudnia 1993 roku. Jest absolwentką tarnowskiego Liceum Plastycznego. Obecnie jest studentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wydziału grafiki. Znajduje się pod opieką naukową doktor habilitowanej Agnieszki Łukaszewskiej oraz doktora habilitowanego Tomasza Dańca.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Temat wystawy "Reorientacja" inspirowany jest metodą rysowania, transformowania tego, co widzą oczy na przekład, który pozostaje w sferze domysłów. Artystka rysuje na dużym formacie papieru kredowego, tuszem. Obrazy konstruuje z linii prostych o różnej grubości, nachodzących na siebie, przecinających się, tworzących szczególną przestrzeń - przestrzeń przepełnioną ekspresją.

Początkowo Agnieszka Bodzioch rysowała portrety, które stopniowo upraszczała. Stosowała również multiplikację, nakładając je na siebie otrzymywała wrażenie rozedrgania. Następnie szukała form, które nie oddawały wprost obranego tematu. Najnowsze prace są nieco bardziej zgeometryzowane, prawie abstrakcyjne, utrzymują jednak podstawowy motyw - linię. W pierwszych pracach artystki pojawiał się pewien monumentalizm, obecny był w nich patos. Interpretacja tych prac niosła skojarzenia z pomnikami. Teraz Agnieszka Bodzioch szuka nowych rozwiązań i tematów. Celowo pozostawia miejsce na interpretację i osobisty odbiór dzieła, tak by każdy miał szansę na wychwycenie ważnego dla siebie sensu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl