Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Platinum. Wacław Wantuch

Wernisaż Wystawy Platinum. Wacław Wantuch
 
W nowym projekcie spotyka on różne kobiety, również te, które nijak się mają do popowego współczesnego kanonu, pochodzącego z okładek magazynów męskich.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?18 stycznia 2018 od 18:30
za ile?bezpłatnie
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wernisaż Platinum. Wacława Wantucha. Wacław Wantuch jest postacią legendarną. Rozpoznawalny najbardziej współczesny fotograf polski "skończonego piękna", czyli aktu kobiecego. To również gospodarz słynnych, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, warsztatów elitarnych, które są prowadzone w jego pracowni w małej, podkrakowskiej wsi. Jest autorem więcej niż siedemdziesięciu wystaw oraz trzech bestsellerów albumowych, które stanowią kanon aktu czarno-białego w wieku XXI w Polsce. Artysta jest znany głównie ze swych poszukiwań geometrycznych, a także abstrakcyjnych form kobiecych, uzyskiwanych przez współpracę z wysportowanymi modelkami, jak również mistrzowskie wręcz opanowanie światła.

Jednak tym razem spotkają się Państwo z innym Wantuchem. Jeszcze wrażliwszym. W nowym projekcie spotyka on różne kobiety, również te, które nijak się mają do popowego współczesnego kanonu, pochodzącego z okładek magazynów męskich. Do swego studia serdecznie zaprasza światło słoneczne, akceptuje przy tym jego zmienność, współgrając z nim oraz czyniąc współautorem zdjęć. Swoją uwagę kieruje ku temu, co jest ukrywane w cieniu, co znajduje się z daleka od głównej smugi świetlnej. Nie ucieka przy tym od oczywistego erotycznego kontekstu w swych pracach, stara się opowiedzieć widzowi nie tylko, jakie te jego modelki są - przekazuje także, kim są! Fotografie prezentowane, są jednocześnie efektem eksperymentów na przestrzeni lat ze szlachetną techniką w wykonywaniu odbitek - platynotypią.

Zapraszamy już 18-go stycznia na wernisaż wystawy autora, do sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, znajdującej się przy Placu Zdrojowym 2. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się ono o godzinie 18:30.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl