Wernisaż Wystawy Malarstwa "Świt Nieskończoności" Tadeusza Sobkowiaka

Wernisaż Wystawy Malarstwa "Świt Nieskończoności" Tadeusza Sobkowiaka
Mężczyzna wsłuchany stale w śpiew wiatru oraz pieśń wielorybów, ożywia kamienie oraz usypia lęki.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
5 września 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Tadeusz Sobkowiak filozof, malarz i kompozytor. To podróżnik w osobistej czasoprzestrzeni. Niezwykły malarz świateł oraz szkicownik cieni, pejzażysta łąk i lasów, nieba i plaż, portrecista straszliwych i dziwnych stworów, gałęzi i liści, tajemniczych okrętów oraz nieodkrytych lądów. Sobkowiak to osoba stale poszukująca sekretu śmierci i życia, nieodgadnionych bytów, zagubionych legend i wszelakich mitów. Mnogość brzmień,które na pozór są sobie obce, a bywa nawet, że antagonistyczne, usilnie stara się spoić muzycznie i malarsko w jedną miłosną pieśni dedykowaną Życiu. Tadeusz Sobkowiak to kreator baśni uniwersum, baśni przyrody. Mężczyzna wsłuchany stale w śpiew wiatru oraz pieśń wielorybów, ożywia kamienie oraz usypia lęki. Dla Sobkowiaka świat jest wielowarstwową strukturą istot, które powiązane są ze sobą kosmiczną pępowiną. Dzięki niej artysta wnika w naturę rzeczy. Z działań tych tworzy główny kierunek twórczych poszukiwań.

Tadeusz Sobkowiak, rocznik 1955 urodził się w Poznaniu. Jest absolwentem Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza, gdzie studiował na wydziale pedagogiki kulturalno-oświatowej. Jest także absolwentem poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, gdzie zgłębiał tajniki malarstwa. W roku 1986 otrzymał dyplom z wyróżnieniem, zdobył go w pracowni malarstwa profesora Jana Świtki. Instalacje i prace Sobkowiak realizuje i prezentuje podczas licznych wystaw tak w kraju, jak i za granicą. Artysta pochwalić się może wystawieniami, między innymi, w Berlinie, Londynie, Lwowie, Bratysławie. Ma za sobą sporo podróży poznawczych oraz eskapad artystycznych, które wiodły go przez różne zakątki świata, od Paryża po Stany Zjednoczone. Tadeusz Sobkowiak niezależnie od królujących trendów, stale wierny jest swoim inspiracjom, związanymi z astronomią, archeologią oraz literaturą science-fiction. Miłość do świata natury znajduje wyraźne odzwierciedlenie w twórczości artysty.

Szanowni Państwo, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, pragniemy zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Sobkowiaka. Wystawa nosi tytuł "Świat Nieskończoności" i zaprezentowana zostanie 5 września, o godzinie 18:00 w galerii Dworku Sierakowskich w Sopocie, przy ulicy Czyżewskiego 12. Serdecznie zapraszamy!

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl