Wernisaż Wystawy „Malarstwo” Joanny Śmielowskiej

Wernisaż Wystawy „Malarstwo” Joanny Śmielowskiej
Artysta mówi, że nie potrafi wskazać jednoznacznie, co zadecydowało, iż rysuje gorączkowo, czemu w pewnym momencie chwyta za pędzel i nakłada farbę.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
8 maja 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę prac malarki z Gdyni, która jest również ilustratorką, autorką rysunków oraz animacji - Joanny Śmielowskiej. Sztuka artystki balansuje pomiędzy poezją i realizmem, czy też snem i rzeczywistością, jak również harmonią i wszystkim tym znajdującym się pomiędzy. Natomiast o źródłach swych twórczych inspiracji autorka mówi, że są trudne do wytłumaczenia jako termin, a zwłaszcza przez pryzmat fenomenu twórczości. Przymus czy też obowiązek, być może jednak swoboda wypowiadania się na tematy interesujące nas, czy drażniące, intrygujące, albo takie z którymi się identyfikujemy, albo w czym ludzie widzą sens świadomego życia. Samo wyodrębnianie, lub wybór: sprawy, tematu, osoby, uczucia, wymaga ukonkretnienia sprawczej sprężyny działań ludzkich. Często jest ona ukryta, czy półświadoma i mieści się w rytmie oddychania oraz nastroju, czy podejściu ogólnym do filozofii istnienia, a także jego podstawowych wartości, potrzeb i hierarchii.

Artysta mówi, że nie potrafi wskazać jednoznacznie, co zadecydowało, iż rysuje gorączkowo, czemu w pewnym momencie chwyta za pędzel i nakłada farbę. Może to być malutki szczegół, jakieś delikatne wspomnienie, zapach kawy i poranek z kosami znajdującymi się za oknem. Czasami jednoczesny niepokój, radość oraz smutek. Jest w tym pewnie jakaś ulotna chwila, czy próba scalenia codziennych spraw, jak zwyczajna krzątanina, co przyniesie satysfakcja sensualna dzielenia swych myśli oraz odczuć z innym człowiekiem, z niejasnym, ale ogromnym przekonaniem o istnieniu dobra ponadczasowego, jak również piękna i zachwytu.

Należy odsłaniać materialną warstwę, czy przekładać abstrakcję, słowa oraz odczucia na język widzialności. Artystka maluje, ponieważ żyje, a żyje, ponieważ maluje. Wchodzi na stromą oraz niebezpieczną górę, bo istnieje takowa. Roztacza się z niej rozległa perspektywa. Perspektywa na głębię czasu, na wewnętrzną ciszę, na poczucie spokojnej przynależności, które ciągnie nas do ziemi oraz do wspólnoty, z ludźmi poszukującymi sensu.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zaprezentujemy Państwu "Malarstwo" artystki - Joanny Śmielowskiej, które obejmuje pejzaże, portrety, a także ilustracje malarskie.

Śmielowska skończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych, Wydział Malarstwa, Rzeźby i Grafiki. Uzyskała dyplom w Pracowni Drzeworytu profesora Zbigniewa Lutomskiego, w roku 2000. Artystka zajmuje się rysunkiem, malarstwem, animacją i ilustracją. Jest uczestniczką krajowych oraz zagranicznych malarskich wystaw. W charakterze malarza-animatora była współtwórczynią pierwszej na świecie animacji pełnometrażowej malarskiej, pod tytułem: „Twój Vincent”, wyreżyserowanej przez Dorotę Kobielę. Również współtworzyła teledysk animowany, pod tytułem: „Nad ranem”, wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę i Januarego Misiaka. Pracuje obecnie przy filmie dokumentalnym animowanym, pod tytułem: „Powstaniec”, reżyseria Anna Piasek-Bosacka.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 8-go maja 2019 roku, do sopockiego Towarzystwa Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich, znajdującego się przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl