Wernisaż Wystawy Krajobrazy spod powiek. Malarstwo Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej

Wernisaż Wystawy Krajobrazy spod powiek. Malarstwo Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej
Maria Bereźnicka-Przyłęcka przyszła na świat w Gliwicach, gdzie mieszka oraz maluje po wielu latach wędrówki. Miłość do sztuki jest jej spuścizną rodzinną.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
4 lipca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wystawę malarstwa artystki Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. Zaprezentujemy Państwu w Galerii Sztuki dworkowej unikalne "Krajobrazy Spod Powiek" wykonywane przez malarkę pochodzącą z Gliwic, która specjalizuje się również w tkaninie artystycznej.

Maria Bereźnicka-Przyłęcka przyszła na świat w Gliwicach, gdzie mieszka oraz maluje po wielu latach wędrówki. Miłość do sztuki jest jej spuścizną rodzinną. Mała Marysia dorastała w rodzinie pełnej znakomitych malarzy, w szczególności wymienić tutaj trzeba brata jej ojca - Kiejstuta Bereźnickiego. Ciągle obecna w rodzinnym domu atmosfera przekładania rzeczywistości wprost na płótno z pomocą pędzla lub też ołówka sprawiła, iż Maria w późniejszym czasie podjęła studia na ASP w Łodzi, pracownia malarstwa pod kierownictwem profesora Stanisława Fijałkowskiego, a także w pracowni unikatowej tkaniny pod kierownictwem profesora Antoniego Starczewskiego.

Z początkiem swej kariery Bereźnicka-Przyłęcka zajmowała się tkaniem gobelinów. Potem zafascynowało ją malarstwo i podjęła decyzję, że właśnie w takiej technice będzie realizowała swoje wizje. Prace artystki są charakterystyczne, a co za tym idzie bardzo rozpoznawalne, ponieważ stosuje ona tkackie elementy, jak również dynamiczną fakturę obrazów. Autorka Maria Bereźnicka-Przyłęcka brała udział w trzydziestu ośmiu indywidualnych wystawach w: Niemczech, Polsce, Czechach, Austrii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Wiele razy brała udział w zbiorowych wystawach, a także w plenerowych, zagranicznych i krajowych. Prace artystki znajdują się w prywatnych zbiorach oraz muzealnych w kraju, jak również w Niemczech, Austrii, Francji, Finlandii, Grecji, Australii i w USA.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 4-go lipca 2018 roku, do sopockiego Dworku Sierakowskich, znajdującego się przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl