Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "10 Zmysł. Anna Biela"

Wernisaż wystawy "10 Zmysł. Anna Biela"
 
Każdy z ludzi jest inny i w tym ukryte jest jego piękno.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?24 sierpnia 2017 od 18:00 do 20:00
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy "10 Zmysł. Anna Biela", który odbędzie 24 sierpnia w galerii przy palcu Zdrojowym 2 w Sopocie.

Idea Jedni w ujęciu artystki, Anny Bieli to klucz do zrozumienia poszukiwań badawczo-artystyczych nad tożsamością. Sam Plotyn – estetyk i filozof – zakładał, że wszystko ma początek w jednym źródle, które stale się zmienia i wytwarza kolejne poziomy bytów. Nauka Plotyna uczy, że „Tożsamość w obliczu Jedni” charakteryzuje się pięknym kształtem, przede wszystkim dlatego, że zyskuje formy przez idee, które dostępne są dla człowieka przez pośrednictwo nadzmysłowej tożsamości.

Władysław Tatarkiewicz w swoim słynnym dziele „Historia Filozofii” tłumaczy, że dla Plotyna piękno, które dostrzega człowiek, piękno kształtu i barwy to piękno odbite od innego, doskonalszego, pierwotnego piękna. Piękno to stanowi odblask świata nadzmysłowego w przestrzeni zmysłowej. To własność świata zmysłowego, jego własność najdoskonalsza, a nawet jedyna doskonała, bo jedyna związana ze światem doskonałym. Estetyka, analizująca piękno „tego” świata, miała istotne miejsce w transcendentalnym systemie Plotyna, chociaż system ten skupiony był na „tamtym” świecie”.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Piękno świata, szczególnie „tego” świata to inaczej tożsamość ludzka. Każdy z ludzi jest inny i w tym ukryte jest jego piękno. Jednia, którą rozszczepia „pryzmat”, czyli świadomość każdego człowieka, oddaje tożsamość zmysłową w obliczu sfery nadzmysłowej.

Wernisaż wystawy "10 Zmysł. Anna Biela" rozpocznie się o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl