Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż prac Jarosława Potockiego

Wernisaż prac Jarosława Potockiego
 
rezentowany zbiór to kompilacja elementów, które otaczały Artystę, ale faktycznie nie były dla niego całością.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?26 kwietnia 2017 od 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorFundacja Teatru BOTO

Fundacja Teatru Boto zaprasza serdecznie na wydarzenie, które odbędzie się w siedzibie Teatru w Sopocie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54b już 26 kwietnia o godzinie 20:00. Pragniemy zaprosić na wernisaż otwierający wystawę prac Jarosława Potockiego.

Jarosław Potocki urodził się w roku 1969. To absolwent warszawskiej SGGW. Ukończył Architekturę Krajobrazu. Studiował w latach od 1991 do 1996 roku. Jednocześnie (od 1992 do 1995) pobierał nauki w szkole plastycznych sztuk przy ZAP, gdzie w pracowni artysty Aleksandra Tworzydło ćwiczył chińskie techniki ceramiki oraz malarstwo. Od roku 1996 zajął się projektowaniem krajobrazu, w tym ogrodów i przestrzeni publicznych.

Artysta zaznacza, że krajobraz to jego pasja oraz praca. Aktualnie dzięki żywym elementom, takim jak drzewo, krzew oraz bylina oraz dzięki elementom kompozycyjnym – widok, czy też elementom funkcjonalnym – ścieżka, taras - Artysta dalej tworzy krajobrazy. A towarzyszące im szkice oraz rysunki to część projektu. Projektu, który aktualnie czerpie z wiedzy i wyobraźni.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Wernisaż zaplanowany na 26 kwietnia otwiera wystawę prac Jarosława Potockiego, które dotyczą czasu przed "decyzją ostateczną", którą artysta musiał podjąć. Decyzja dotyczyła dylematu: po co, gdzie i jak? W tym właśnie okresie powstało mnóstwo rysunków, akwarel, grafik i pasteli. To czas pierwszych lat dziewięćdziesiątych. Prezentowany zbiór to kompilacja elementów, które otaczały Artystę, ale faktycznie nie były dla niego całością. Czuł ogromną potrzebę uporządkowania i wybrania prac.

Co za tym idzie konieczność zaplanowania i zakomponowania, wpisania w świat czterech ścian Artysty, w pokój, w którym spędzał lwią część czasu. To pokój jednocześnie realny oraz nierealny, w całości wyobrażony. To była mocna ucieczka od ówczesnej smutnej teraźniejszości. To był azyl, który pomógł w kreowaniu intymnego świata. Czarno-biały kolor to jedynie zapowiedź treści. Artysta lubi kolory, ale odpoczywa w trakcie śnieżnych, zimowych dni, kiedy to biały dywan skrywa śmieci pejzażu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl