Odmowa. Rafał Milach. Wernisaż wystawy

Odmowa. Rafał Milach. Wernisaż wystawy
W roku 1971 telewizja radziecka wyemitowała program, który prezentował mechanizmy, dzięki którym skutecznie można manipulować świadomością ludzką.
Gdzie?
Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
Kiedy?
22 listopada 2018 od 19:30 do 20:30
Organizator
Państwowa Galeria Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wernisaż wystawy, pod tytułem: "Odmowa". Jest to wystawa Rafała Milacha.

W roku 1971 telewizja radziecka wyemitowała program, który prezentował mechanizmy, dzięki którym skutecznie można manipulować świadomością ludzką. Młodzież zaproszona do studia poddana została wielu eksperymentom, które miały na celu uświadomienie telewidzom, w jak dużym stopniu konformizm i sugestia mogą wpływać, na odbiór otaczającej nas rzeczywistości, przy czym eliminując fakty nawet najbardziej oczywiste.

Specjalnym nadużyciem nie będzie również stwierdzenie, iż ten obraz (chociaż nie wprost) obnażał różne techniki, które wykorzystywało się codziennie przez władzę sowiecką. Nikt nie dostrzegł wtedy wywrotnego potencjału dzieła - tuba propagandowa reżimu zaprezentowała go w charakterze pozbawionego związku z realiami ciekawostkę naukową. Autokracje współczesne, zaś w szczególności z obszaru poradzieckiego, zaadoptował się z wielkim sukcesem, przedstawione w wyżej opisywanym programie do zbiorowego zarządzania ludzką świadomością. Stworzyły laboratorium, w którym powstaje model, bez względu na jakiekolwiek konsekwencje, wzorcowej społecznej struktury. Zaś odmowa jest próbą przedstawienia wizualnego różnych systemów kontrolowania oraz wywierania nacisku. Niewinne gesty, a także sprawdzone już zabiegi socjotechniczne wpisują się świetnie w proces przesuwania i formowania znaczeń, jak również tworzenia całkowicie nowych ideologii.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 22-go listopada 2018 roku, do sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, znajdującej się przy Placu Zdrojowym 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl