Wernisaż Wystawy Grażyna Rigall "Z miłości"

Wernisaż Wystawy Grażyna Rigall "Z miłości"
Grażyna Rigall jest absolwentką malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Poza tym jest ilustratorką i malarką.
Gdzie?
Dwie Zmiany
Bohaterów Monte Cassino 31/35, 81-753 Sopot
Kiedy?
28 marca 2019 od 20:00
Organizator
Dwie Zmiany

Z wielką ekscytacją, dumą oraz radością zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż bardzo zdolnej malarki nazwiskiem Grażyna Rigall. Panuje przekonanie, iż nie ma na świecie rzeczy łatwiejszej niżeli miłość. Twierdzenie długo utrzymywało się w charakterze powszechnego poglądu wbrew wręcz przytłaczającym dowodom, które świadczyły jednak o czymś przeciwnym. Nie ma spraw, które podejmowali byśmy z takimi nadziejami oraz pełni oczekiwań, które jednak zawodziłyby z tak wielką regularnością jak miłość. "O sztuce miłości" - Erich From.

Grażyna Rigall jest absolwentką malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Poza tym jest ilustratorką i malarką. Tworzy instalacje i wykorzystuje w tym celu wykonywane przez siebie lalki. Jest autorką ilustracji do książek przeznaczonych dla dzieci, między innymi: Katarzyny Ryrych, pod tytułem: „Łopianowe pole” (Książka Roku, 2017 Ibby; nagroda od Jury portalu, o nazwie: granice.pl - najlepsza książka, jesień, rok 2017), Marzeny Matuszak, pod tytułem: „Człowiek, jaki jest, każdy widzi”, która z kolei zdobyła wyróżnienie na konkursie międzynarodowym Jasnowidze, 2014 rok), Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, pod tytułem: „Humory Hipolita Kabla”. Jest autorką kulinarnej książki (razem z Alojzym Rigallem), pod tytułem: „Baba Ali – bryły w przestrzeni, warzywa w kosmosie”. Współtwórczyni scenografii do Compagnie Miettes de spectacles - Przenośnego Muzeum Rysunku Dziecięcego, a także do przedstawienia, pod tytułem: „Alicja w krainie liter” autorstwa Elżbiety Jeznach. Jest autorką lalek do przedstawienia, pod tytułem: „Śpiąca królewna”, jak również „Abecadło z pieca nie spadło”, reżyserii Luby Zarębińskiej. Poza tym jest współautorką teledysku, który stworzono do piosenki Grzegorza Nawrockiego, noszącego tytuł: „Fałszywe wschody słońca” oraz „ Kosmiczna karetka”.

Zatem zapraszamy Was bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 28-go marca 2019 roku, w sopockich Dwóch Zmianach, znajdujących się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 31/35. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl