Wernisaż Malarstwa Magdaleny Giesek "Koloryt tropiku"

Wernisaż Malarstwa Magdaleny Giesek "Koloryt tropiku"
Spędzone lata w Kolumbii zbliżyły ją do południowoamerykańskiego prymitywizmu, który przenosi z wielkim powodzeniem na swe płótna.
Gdzie?
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Kiedy?
9 października 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
"Plama" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Swoją pasję do malarstwa artystka odkryła w trakcie swego pobytu w Południowej Ameryce w roku 2002. Egzotyczne kształty oraz rozkoszne pejzaże otworzyły ją na kolor, jaki stał się jej ulubioną formą artystycznego wyrazu.

Zatem twórczość artystki - Magdaleny Giesek obfituje w feerię barw, w niezwykłe kształty i szalone pejzaże. Natomiast kolor to jej ulubiona forma wyrazu artystycznego. Za sprawą właśnie Ameryki Południowej Giesek pokochała barwy, zaś dzięki Hiszpanii dodała do owych intensywnych barw nowe formy ekspresji oraz techniki.

Ciężko określić jednoznacznie jej malarski styl. Jest to przebogata mieszanina pomysłów oraz motywów, jakie tworzą niecodzienną fuzję najpiękniejszych rzeczy w kolorze oraz najbardziej fascynujących w kontaktach z odbiorcami. Jak sama artysta mawia, sztuka kontaktu bezpośredniego z drugą osobą, z osobą która jej dzieło właśnie ogląda.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Idea obrazów artystki formuje się na styku wielowymiarowej, skomplikowanej kompozycji oraz sztuki naiwnej. Spędzone lata w Kolumbii zbliżyły ją do południowoamerykańskiego prymitywizmu, który przenosi z wielkim powodzeniem na swe płótna. Tutaj jest odbita fascynacja naturą, przyrodą oraz miejscem ludzi na świecie. Ze zurbanizowanej do bólu rzeczywistości artystka wyciąga czystość i instynkty rodzące się w kontaktach z tym co szczere oraz prawdziwe.

Kolejne jej prace wręcz tryskają kolorem i szaloną energią, przy czym nawiązują do płócien mistrzów, jak między innymi: Henri Rousseau i Teofil Ociepka. Prace naszej artystki znaleźć dziś można w prywatnych kolekcjach na całej kuli ziemskiej.

Malarka stworzyła także ilustracje do Śpiewnika Lwiątek Gdańskich. Płótna artystki były wystawiane we Włoszech, w Hiszpanii, Niemczech, Polsce, czy nawet w Kolumbii i Japonii. Obraz, pod tytułem: „Ojo Felino” nagrodzony został w konkursie organizowanym dzięki Urzędowi Miasta w Totanie (Hiszpania). Giesek natomiast dwa razy uzyskała stypendium od Fundacji dla Artystów, która została założona dzięki Lucasowi Karrvaza.

Magdalena Giesek poza malarstwem zajmuje się również produkowaniem filmów videoart, których autorem jest jej mąż - Javier Bernal-Arevalo. Współpraca tej pary twórców artystycznych doceniona została, między innymi przez artystyczną przestrzeń - Flora Ars Natura (Bogota) oraz Ministerstwo Kultury Kolumbii. Magdalena Giesek jest malarką, ilustratorką, absolwentką Wydziału Nauk Społecznych i Centrum Studiów Latynoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 9-go października 2019 roku, do gdańskiej Plamy - Archipelag Kultury, przy ulicy Pilotów 11. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl