Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tony Hadley performs Spandau Ballet ’s

Tony Hadley performs Spandau Ballet ’s
 
Muzyka pop z wyraźnym szlagierowym pazurem połączona z modną wówczas elektroniką okazała się czymś zupełnie nowym oraz ożywczym na światowym rynku muzycznym.
gdzie?Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
kiedy?17 lutego 2018 od 18:30
za ile?130 zł

Progresja Music Zone w Warszawie stanie się areną arcyciekawego wydarzenia. Już 17 lutego, o godzinie 18:30 na Dużej Scenie pojawi się, pierwszy raz w Polsce, grupa SPANDAU BALLET ze swoimi ponadczasowymi przebojami "True" i "Gold".

SPANDAU BALLET, podobnie jak Duran Duran to najpopularniejszy, zespół z Wielkiej Brytanii powiązany z nurtem tak zwanego New Romantic, który opanował niemal cały muzyczny świat w pierwszych dekadach lat osiemdziesiątych.

Muzyka pop z wyraźnym szlagierowym pazurem połączona z modną wówczas elektroniką okazała się czymś zupełnie nowym oraz ożywczym na światowym rynku muzycznym. Pierwszy singiel Spandau Ballet zatytułowany To Cut A Long Story Short bezpardonowo wdarł się na europejskie listy przebojów. Było to jesienią 1980 roku. Charakterystyczne brzmienia oraz modne, stylowe stroje uczyniły natychmiast ze Spandau Ballet ikonę nowej dekady. Sukces pociągnął za sobą kolejne przeboje, które ujęte zostały na dwóch płytach Journey To Glory oraz Diamond. Głos Tony Hadley’a (wokalisty) oraz coraz bardziej taneczne i soulowo kompozycje Gary'ego Kempa utworzyły charakterystyczny, rozpoznawalny styl przypisywany Spandau Ballet.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Trzecia płyta True z roku 1983 przyniosła wielki przebój True, który zdobył europejskie i amerykańskie listy przebojów. Podobnie potoczyły się losy kolejnego hitu: singla Gold. Sytuacja ta dała formacji status supergwiazd. Niestety perypetie prawne z wytwórnią muzyczną, które pojawiły się po wydaniu świetnej płyty Parade doprowadziły w roku 1989 do zawieszenia muzycznej działalności. Nie oznaczało to jednak zawieszenia aktywności twórczej. Gary Kemp zdecydował się na karierę aktorską a Tony Hadley zaangażował się w autorski projekt muzyczny, gdzie dał się poznać jako świetny wokalista. Artysta wydał aż pięć solowych płyt, na których odnaleźć można covery oraz jazzowe kawałki. Tony Hadley zaśpiewał w kilku musicalach. Często zapraszany był do współpracy przez artystów, muzyków oraz Dj-ów, którzy nieustannie zakochani są w barwie jego głosu. Rok 2008 przyniósł prywatny rekord artysty - Tony Hardley pojawił się na scenie aż 220 razy. Tym razem odwiedzi Polskę i zaprezentuje publiczności wielkie przeboje, ponadczasowe hity formacji Spandau Ballet. Koncerty odbędą się w Warszawie oraz w Gdańsku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl