Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Spotkanie "Rowerem przez planetę Kaukaz"

Spotkanie "Rowerem przez planetę Kaukaz"
 
Serdecznie zapraszamy zatem na spotkanie, gdzie przedstawimy nasze osobiste odczucia, z trzech tygodni spędzonych na rowerach, w tych właśnie terenach.
gdzie?Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
Mały Rynek 4, 31-041 Kraków
kiedy?6 listopada 2017 od 19:00 do 21:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

Do Bonobo wracają pasjonaci tanich konserw! Pośród turystów wielką popularność przeżywa teraz Gruzja oraz jej kaukaskie krajobrazy, kultura i architektura. Równocześnie strony północne Kaukazu są jednak rzadziej odwiedzane, a także mniej dostępne, nawet trudniejsze w zwiedzaniu i podróżowaniu. Serdecznie zapraszamy zatem na spotkanie, gdzie przedstawimy nasze osobiste odczucia, z trzech tygodni spędzonych na rowerach, w tych właśnie terenach.

Jakie mamy plany? Otóż pragniemy przede wszystkim opisać Państwu wszystkie smakowe wersje rosyjskich zakąsek podawanych do piwa, poopalamy się na riwierze sowieckiej, czyli w Soczi oraz jej okolicach, pozwiedzamy Orlionok, czyli jeden z większych obozów dziecięcych na wakacje w Rosji, gdzie zahartowuje się przyszłą elitę tego państwa, przejedziemy również wąwozem wąskotorowej kolejki, jednak już nieczynnej, znajdującej się w Guamce, popatrzymy na Elbrus wprost z wysokich pastwisk Kaukazu północnego, będziemy wspinać się doliną Czegemu ze wspaniałymi wodospadami, a także z "miastem umarłych", będziemy pedałować przez Gruzińską Drogę Wojenną od jej początku do końca i przy tym pełnić będziemy funkcję kurierów obcych walut.

Głównie podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie: Jak się podróżuje po Rosji? Teraz słowo o prelegentach: Piotr Konsek i Adrian Stańko to znani, a także lubiani pośród swych znajomych. To fani tułaczki rowerowej, zimnego kuskusu oraz niszowej jakości turystycznych konserw. Swe prywatne rowery "zajeżdżali" na szlakach państw bałkańskich, ukraińskich, włoskich, gruzińskich, czy kirgistańskich oraz tureckich i tadźykistańskich. Wolnymi chwilami pracują jako inżynierowie w amerykańskich, bogatych firmach.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zapraszamy zatem do Księgarni Kawiarni Podróżniczej Bonobo, znajdującej się przy ulicy Mały Rynek 4, w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się już 6-go listopada 2017 roku, bezpłatnie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl