Spotkanie autorskie z Adamem Ferencym i Mają Jaszewską

Spotkanie autorskie z Adamem Ferencym i Mają Jaszewską
Rozmowa z Mają Jaszewską dotyczy także przyjaźni, wolności, literatury, kuchni, bezpieki oraz słów, które mocno zakłamują rzeczywistość, która nas otacza.
Gdzie?
Biblioteka Manhattan
Aleja Grunwaldzka 82, 80-001 Gdańsk
Kiedy?
12 lutego 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Biblioteka Manhattan

Grupa Wydawnicza oraz Wydawnictwo Editio mają wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w autorskim spotkaniu w którym udział brać będą Maja Jaszewska i aktor Adam Ferency, spotkanie dotyczyć będzie książki pod tytułem "NIE i TAK". Jest to książka, która pozwala nam na inne patrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, daje także wiele do myślenia. Pokazuje rzeczywistość teatralną oraz filmową, ale i nie tylko.

Adam Ferency jest aktorem spełniającym się w różnych rolach, artysta, który nie ma żadnych złudzeń. Cechuje go nadwrażliwość na dźwięki oraz zapachy, przedkłada swoje wyobrażenia nad prawdę dotyczącą historii , a niekonsekwencja to według niego to życiodajny i bardzo fantastyczny żywioł. Jest człowiekiem nieco uszczypliwym, zgryźliwym, nawet trochę zgorzkniałym, nie próbuje się nikomu przypodobać, przede wszystkim jeśli chodzi o osobiste poglądy dotyczące świata i kondycji człowieka. Adam Ferency występował na największych scenach teatralnych w Polsce, na swoim koncie ma ponad 100 ról, zarówno filmowych jak i serialowych.

Rozmowa, którą z Ferencym odbyła Maja Jaszewska, bez wątpienia jest bardzo niestandardowa. Nie znajdziemy w niej teatralnych anegdot czy plotek dotyczących życia prywatnego aktorów bądź reżyserów. Przede wszystkim rozmowa ta, to dywagacje o podróżach w przeszłość o mandolinie oraz o teatralnej szkole w której aktor przestał dawać nauki w momencie w którym doszedł do wniosku, że swoją technikę aktor musi wypracować samodzielnie. Rozmowa z Mają Jaszewską dotyczy także przyjaźni, wolności, literatury, kuchni, bezpieki oraz słów, które mocno zakłamują rzeczywistość, która nas otacza.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Spotkanie to będzie prawdziwą ucztą intelektualną, pozbawioną udawania czy blichtru. Padną w niej również gorzkie słowa, przenikliwe uwagi o przeszłości czy przeszłości, ale także o tym co tu i teraz, o rzeczywistości. Ferency opowie również o rolach, które były najciekawsze i najważniejsze, o tym jakie miał do nich nastawienie, o tym jakie towarzyszyło mu nastawienie do życia, jakie dotykały go lęki, zachwyty oraz rozczarowania.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 12 lutego do Biblioteki Manhattan w Gdańsku. Wstęp jest bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl