Dokąd idziesz? Do słońca - piosenki Edwarda Stachury

Dokąd idziesz? Do słońca - piosenki Edwarda Stachury
Poza cudnymi balladami, zaprezentowane zostaną Państwu także fragmenty pochodzące z "Dzienników podróżnych".
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
14 marca 2020 od 19:00
Za ile?
30 zł

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert zatytułowany "Dokąd idziesz? Do słońca"- jest to właściwie nie recital, a quasi spektakl, który w całości opiera się na twórczości wybitnego Edwarda Stachury. Poza cudnymi balladami, zaprezentowane zostaną Państwu także fragmenty pochodzące z "Dzienników podróżnych". Sławomir Zygmunt z Edwardem Stachurą i jego twórczością, związany jest już od lat 80-tych.

Na przełomie wielu lat utwory Stachury w wykonaniu Zygmunta znalazły się na takich produkcjach, jak"Sted: opowieść- wiatr" z 1985 roku- kaseta, "Dla bliskich i dalekich" z 1987 roku- LP, "16 x Edward Stachura" z 2002 roku- płyta CD, na płycie CD z 2015 roku pod tytułem "Dobre piosenki. Edward Stachura zaśpiewany", na płycie CD "Złota kolekcja - Edward Stachura" z roku 2017, również CD "Archiwum piosenki poetyckiej" z 2018 roku.

W lutym 2018 roku na rynku muzycznym ukazał się album Sławomira Zygmunta z utworami mistrza Stachury zatytułowany właśnie "Dokąd idziesz? Do słońca". Album promowany jest przez teledysk do piosenki pod tytułem "Biała lokomotywa", która mimo, iż ma charakter poetycki, to przez trzy miesiące zajmowała pierwszą pozycję na Liście Przebojów w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zapraszamy serdecznie już 14 marca 2020 roku do Oliwskiego Ratusza Kultury w Gdańsku o godzinie 19.00.
Cena biletu: 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl