Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Songs & Fantasmagories. Ludomir Michał Rogowski - koncert

Songs & Fantasmagories. Ludomir Michał Rogowski - koncert
 
Pomysłodawczyni płyty i solistka - Izabela Kopeć, tak wypowiada się o projekcie: zainspirowała ją sama postać Rogowskiego, jak również jego filozofia życiowa i wielka wrażliwość.
gdzie?Zamek Królewski - Sala Wielka (Balowa)
Pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
kiedy?8 października 2017 od 18:00
za ile?20 zł

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na koncert, a także na premierę światową albumu Izabeli Kopeć, która jest mezzosopranistką. Wraz z nią płytę tworzyli Fantasmagories oraz Ludomir Michał Rogowski. Przed Wami wystąpią: Mezzosopran - Izabela Kopeć, fortepian - Ewa Pelwecka, skrzypce - Michał Lisiewicz, dyrygent - Łukasz Borowicz.

W programie naszego koncertu jest repertuar, pochodzący z albumu "Songs & Fantasmagories[...]". Jest to album zawierający dwa krążki, na który składa się osiemnaście pieśni chorwackich, francuskich oraz polskich na fortepian, mezzosopran oraz na skrzypce, a także utworu pięcioczęściowego, noszącego tytuł: "Fantasmagories", który przeznaczony jest na głos, jednakże z towarzystwem orkiestry. Skomponował go intrygujący kompozytor krajowy, który tworzył w pierwszej połowie wieku XX - Ludomir Michał Rogowski.

Płyta jest więc połączeniem, wręcz unikatowym, geniuszu kompozytora z doświadczeniem oraz energią artystów: Izabeli Kopeć, a także Orkiestry z Teatru Wielkiego Narodowej Opery, znajdującej się pod dyrygentem Łukaszem Borowiczem.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Pomysłodawczyni płyty i solistka - Izabela Kopeć, tak wypowiada się o projekcie: zainspirowała ją sama postać Rogowskiego, jak również jego filozofia życiowa i wielka wrażliwość. Zatem odszukała, a później nagrała wokalno-instrumentalne kompozycje, które miały swoją fonograficzną rejestrację, sześćdziesiąt trzy lata po śmierci artysty.

Premiera światowa albumu odbyła się 15-go września tego roku. Na koncert zaś zapraszamy już 8-go października 2017, do warszawskiego Zamku Królewskiego, na salę Balową, od godziny 18:00. Bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl