Slajdowisko "Transylwania"
Trudno w jednym słowie przekazać specyfikę Transylwanii, jej atrakcyjność turystyczną i historyczną.
Gdzie?
Kontynenty Cafe
Adama Bochenka 16a, 30-693 Kraków
Kiedy?
26 września 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Kontynenty Cafe

Kontynenty Cafe serdecznie zapraszają na spotkanie, które stanie się dla Państwa biletem uprawniającym do odbycia podróży do krainy pełnej pięknych krajobrazów i tajemnic. Zapraszamy do Transylwanii.

W podróż zaprasza pan Stanisław Figiel - górski przewodnik specjalizujący się w Beskidach oraz rumuńskich i słowackich Karpatach. Znawca tematu Rumunii, Albanii oraz krajów byłej Jugosławii. Spotkajmy się 26 września, o godzinie 19.00 w kawiarni Kontynenty w Krakowie, przy ulicy Adama Bochenka 16a.

Transilvania, Siebenburgen, Erdely, Siedmiogród — to łacińskie (rumuńskie), niemieckie, węgierskie oraz polskie nazwy tego samego obszaru, terenów wciśniętych w łuk Karpat, krainy na terenach środkowo-wschodniej Europy. Nazwy tego terenu tłumaczyć można jako "kraj za lasami" lub "kraj siedmiu grodów". Te historyczne nazwy świadczą o tym, jak przez setki lat postrzegano krainę ukrytą w gęstych lasach karpackich i to z perspektywy rdzennych, wielonarodowych mieszkańców oraz przybyszów z zachodniej Europy.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Trudno w jednym słowie przekazać specyfikę Transylwanii, jej atrakcyjność turystyczną i historyczną. To tereny, na których odcisnęło się piętno burzliwych dziejów, ścierających się wpływów politycznych, różne struktury państwowe, liczne migracje oraz osiedlanie się mieszkańców różnych nacji oraz różnych wyznań. To przenikanie kultur pozostawiło wyraźne i niezwykle trwałe wspomnienie.

I chociaż liczne kataklizmy i wojny nie były łaskawe dla Transylwanii, to kraina ta szczęśliwie zachowała bogactwo dóbr kultury duchowej i materialnej współżyjących na tych terenach od wieków Wołochów - Rumunów, Szeklerów, Węgrów oraz Sasów niemieckiego pochodzenia oraz wyjątkowy krajobraz, urzekającą przyrodę górską, w które wpisał się człowiek wraz ze swymi dziełami. Serdecznie zapraszamy do intrygującej Transylwanii...

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl