Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Skrzydła nad Lwowem 1918 - 1920

Skrzydła nad Lwowem 1918 - 1920
 
Prowadzący opowie o narodzinach lwowskiego lotnictwa wojskowego oraz wprowadzonym w tych okolicznościach znaku szachownicy.
gdzie?Skwer im. ks. Jana Twardowskiego / Pomnik Bolesława Prusa
Twardowskiego S. 60, 00-322 Warszawa
kiedy?13 sierpnia 2017 od 16:00 do 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorDSH Dom Spotkań z Historią

Seria kilku prezentacji autorstwa Tomasza Jakuba Kozłowskiego dotyczy lotnictwa, które rozwinęło się na Kresach i jest to część wystawy firmowanej przez Dom Spotkań z Historią „Marzenia o lataniu”. Sierpień to Święto Wojska Polskiego, co stanowi doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmów i prezentacji na temat lotnictwa w Polsce. Spotkanie poświęcone będzie udziałowi polskich lotników w walkach listopadowych z Ukraińcami o miasto Lwów. Zaprezentowane zostaną sylwetki słynnych polskich pilotów.

Prowadzący opowie o narodzinach lwowskiego lotnictwa wojskowego oraz wprowadzonym w tych okolicznościach znaku szachownicy. Przybliżony zostanie udział lotników w wojnie polsko-ukraińskiej o Wschodnią Małopolskę w 1919 roku, a także zaangażowanie w wojnę z bolszewicką Rosją w latach od 1919 do 1920. Opowieść zostanie tradycyjnie ilustrowana oryginalną ikonografią reprezentującą epokę. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach i zachęcamy do udostępniania informacji!

Serdecznie zapraszamy na dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się 13 sierpnia, w niedzielę o godzinie 16:00. Organizatorzy czekają na Państwa na Skwerze imienia księdza Jana Twardowskiego. Kolejne 15 sierpnia, we wtorek o godzinie 16:00. Tym razem organizatorzy zapraszają do Domu Spotkań z Historią przy ulicy Karowej 20.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl