Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Sarakina / Balkatron - koncert

Sarakina / Balkatron - koncert
 
Formacja Sarakina jest jedyną w swoim rodzaju bułgarsko-polsko-czeską muzyczną grupą, która łączy ze sobą muzykę bałkańską i folk, a także jazz.
gdzie?Klub Strefa
Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków
kiedy?9 września 2017 od 20:00
za ile?20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert Sarakiny, który promuje album, pod tytułem: "Balkatron". Formacja Sarakina jest jedyną w swoim rodzaju bułgarsko-polsko-czeską muzyczną grupą, która łączy ze sobą muzykę bałkańską i folk, a także jazz. Aranżacje oraz kompozycje z wpływami bałkańskiej muzyki, jak również posiadające elementy improwizacji przenoszą etniczne klimaty do muzyki artystycznej, nieco wysmakowanej.

Grupę tworzą multiinstrumentaliści z prawdziwego zdarzenia, to profesjonaliści i muzyczni pasjonaci, którzy grają na instrumentach oryginalnych, takich jak:

* dudy
* kaval
* tambura
* tupan
* kontrabas
* klarnet
* akordeon

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zespół Sarakina daje koncerty na całym kontynencie europejskim od roku 1999, natomiast w swym artystycznym dorobku mają nagranych pięć albumów:

* "Live in studio" z roku 2014
* "Dance of fire" z roku 2012
* "Fryderykata" z roku 2008
* "Junctions" z roku 2004
* "Sarakina" z roku 2001

Płyty: "Junctions" oraz "Sarakina" są laureatkami Fonogramu Folkowego Roku, który organizowany jest przez Radio Polskie Dwójka. Formacja otrzymała 4 razy TAK, w słynnym programie: "Must Be The Music". W skład formacji wchodzą:

* Jacek Grekow, ktróry gra na akordeonie, na dudach i na kavale
* Jan Mlejnek zagra na tamburze oraz na klarnecie
* Mateusz Bielski zajmie się natomiast kontrabasem
* Krzysztof Ostasz zaś zagra na tupanie i na perkusji
* Anna Klebus - wokal

Na koncert zapraszamy już 9 września 2017 roku, do krakowskiego Klubu Strefa, od godziny 20:00, przy ulicy Świętego Tomasza 31. Wstęp na wydarzenie wynosi 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl