Recital Krystyny Gedzik - Koncert
Krystyna Gedzik jest jazzową wokalistką posiadającą piękną i naturalną barwę głosu. Jest również pianistą i wokalnym trenerem.
Gdzie?
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Kiedy?
2 października 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na recital samej Krystyny Gedzik, która jest wokalistką oraz pianistką jazzową. W czasie recitalu artystka zaprezentuje Wam popularne utwory, jednak w nowych aranżach, własne kompozycje, a także jazzowe standardy.

Krystyna Gedzik jest jazzową wokalistką posiadającą piękną i naturalną barwę głosu. Jest ona również pianistą i wokalnym trenerem. Poza tym laureatką konkursu, pod nazwą: Swingujący Kruk i finalistką jedenastego oraz dwunastego festiwalu, o nazwie: Hot jazz Spring. Gedzik na świat przyszła na Białorusi (w Brześciu).

W roku 2009 przeniosła się do miasta Gdańsk, gdzie skończyła jazzową wokalistykę na Muzycznej Akademii pod opiekuńczymi skrzydłami magister Krystyny Stańko. Natomiast w 2013 roku powstał jej debiutancki album, pod tytułem: "Krystyna Gedzik Folk Inspirations". Halina Gedzik - kompozytorka jest również autorką większości piosenek. Jest ona także pianistką i mama artystki.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Krystyna na co dzień jest zaangażowana oraz wykonuje utwory o stylistyce zróżnicowanej. To są przeboje światowe, jazzowe standardy, znane i lubiane polskie utwory i kompozycje bluesowe. prowadzi współpracę z licznymi jazzmanami trójmiejskimi. Występuje solo i w różnych duetach, czy w trio razem z Piotrem Szajrychem (kontrabasistą) oraz Łukaszem Juźko (saksofonistą), jak również z pełnym składem: Łukasz Juźko sax, Michał Ciesielski piano, Piotr Szajrych kontrabas i Marcin Jahr perkusja.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 2-go października 2019 roku, do gdańskiej "Plamy", znajdującej się przy ulicy Pilotów 11. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl