RCK Pro Jazz Dorota Miśkiewicz "Piano.pl" - koncert
Fortepian jest specjalnością polską, spośród licznych wspaniałych muzyków, właśnie pianiści w naszym kraju wiodą prym jak słusznie zauważa artystka.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
24 marca 2018 od 19:00
Za ile?
65 zł

W widowiskowej sali Regionalnego Centrum Kultury, znajdującego się w Kołobrzegu, imienia Zbigniewa Herberta, specjalnie dla Państwa wystąpi Dorota Miśkiewicz razem ze swym projektem, pod tytułem: "PIANO.PL".

Koncertem tym Dorota Miśkiewicz pragnie złożyć swoisty hołd pianistyce polskiej. Fortepian jest specjalnością polską, spośród licznych wspaniałych muzyków, właśnie pianiści w naszym kraju wiodą prym jak słusznie zauważa artystka. Gatunkiem natomiast, który Dorocie jest najbliższy zdaje się jazz, pragnie podkreślić ponad wszystko dokonania pianistów krajowych jazzowych, podążających wręcz spektakularnie drogą, którą kiedyś wyznaczyła światowej sławy muzyka, na przykład: Krzysztofa Komedę. Droga znaczona także poprzez Fryderyka Chopina, będącego nie tylko wybitnym kompozytorem, pianistą oraz...właśnie improwizatorem.

PIANO.PL to kontynuacja bezprecedensowego wydarzenia, które realizowane było w roku 2016, w maju (Warszawa). W czasie trwania tego wydarzenie na jednej scenie, razem z Dorotą Miśkiewicz występowali: Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Włodzimierz Nahorny, Grzegorz Turnau, Bogdan Hołownia, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Michał Tokaj, Dominik Wania, Piotr Orzechowski, Lutosławski Piano Duo, czyli Bartosz Wąsiki i Emilia Sitarz, Tomasz Kałwak, Atom String Quartet, a także w roli Gościa Henryk Miśkiewicz.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Kołobrzeskiej publiczności Dorota Miśkiewicz zaproponuje koncert, który zdaje się być prezentacją "pomniejszoną" przedsięwzięcia unikalnego, które było realizowane w Warszawie. Trzej pianiści wezmą udział w projekcie i zaprezentują Państwu trzy pokolenia muzyczne, jak również Atom String Quartet. Piosenki, które składają się na koncert należą do kanonu muzyki polskiej, natomiast ich wybór został podyktowany sympatiami osobistymi artystki, jej subiektywnym odczuwaniem tekstu i muzyki.

Aranżacyjne decyzje, które dotyczą niektórych piosenek zostały pozostawione samym pianistom, wykonującym je. Niektóre z aranży z pewnością Państwa zaskoczą, ponieważ ukażą nowe oblicze mniej i bardziej znanych utworów, inne zaś dążą ku prostocie i nie odbiegają jakoś znacząco od oryginałów. Zaznaczyć trzeba, że jednej i drugie na pewno Was zachwycą!

Na koncert zapraszamy już 24-go marca 2018 roku, do kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztuj 65 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl