Queensryche + Firewind - koncert
Queensryche jest niekwestionowaną legendą progresywnego metalu, obok formacji takich jak: Fates Warning, Savatage, czy Vicious Rumors.
Gdzie?
Studenckie Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej "Kwadrat"
Skarżyńskiego S. 1, 31-866 Kraków
Kiedy?
19 listopada 2019 od 19:00
Za ile?
95 zł

Queensryche jest niekwestionowaną legendą progresywnego metalu, obok formacji takich jak: Fates Warning, Savatage, czy Vicious Rumors. Początki twórców jakże klasycznych płyt: "Operation: Mindcrime" oraz "Empire" to końcówka siedemdziesiątych lat wieku XX, kiedy postanowili razem muzykować nastoletni koledzy pochodzący z Bellevue: Chris DeGarmo i Michael Wilton. Obaj artyści grali na gitarach. Później do nich dołączył Scott Rockenfield - perkusista, po nim zaś rytmiczną sekcję uzupełnił Eddie Jackson - basista, natomiast posadę wokalisty przyjął obdarzony fantastycznym wręcz głosem - Geoff Tate.

Narodziny oficjalne zespołu Queensryche przypadają na rok 1982. W rok później pojawiła się na rynku kultowa EPka, nosząca tytuł: "Queen Of The Ryche". Queensryche przez kolejne osiemnaście lat w wyżej wymienionym składzie odnosił ogromne sukcesy (więcej niż 20 milionów sprzedanych płyt, 3 nominacje do nagrody Grammy) oraz stał się najważniejszym zespołem, który wykonuje progmetal. W roku 1998 pożegnał się z grupą Chris, który był jednym z głównych kompozytorów, i odbiło się to niestety na jakości paru kolejnych płyt.

Później nastąpiła opera mydlana trwająca kilka miesięcy, jakiej finałem było rozejście się z Geoffem Tatem oraz umowa z nim, że da rezygnację ze swoich praw do nazwy. Formacja Queensryche po tych wariacjach odrodziła się w jakże imponującym stylu z Toddem La Torre, którego znamy z grupy Crimson Glory Toddem na wokalu. Grupa nagrała z nim aż trzy bardzo udane płyty. Trzecia nosi tytuł: "The Verdict", miała swoją premierę 1-go marca 2019 roku,którą Amerykanie zamierzają promować również w Polsce.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 19-go listopada 2019 roku, do Studenckiego Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej "Kwadrat", znajdującego się przy ulicy Skarżyńskiego S. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 95 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl