Puchowski & Tymański - koncert
Tymon Tymański mówi, że wywodzą się oni z bluesa i jazzu, co słychać przez cały czas. Razem wracają do tej muzyki, przy czym obierają kierunek, który sprawia, aby muzyka ta odżyła.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
7 grudnia 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

W naszym kraju takiego duetu nie było jeszcze nigdy. Mistrz akustycznego bluesa, Roman Puchowski i Tymon Tymański publicysta, muzyk oraz skandalista, razem postanowili, że połączą siły, dwa bardzo od siebie odległe gatunki: alternatywę i surowego bluesa. Tak pisał o nich Kuba Chmiel z Magazyny "Gitarzysta". Tymon Tymański - akustyczna gitara, bas oraz śpiew. Romek Puchowski - dobro, śpiew, slide i akustyczna gitara.

Tymon Tymański mówi, że wywodzą się oni z bluesa i jazzu, co słychać przez cały czas. Razem wracają do tej muzyki, przy czym obierają kierunek, który sprawia, aby muzyka ta odżyła. Łączą oni stare brzmienia ze współczesnymi, ponieważ chcą być uniwersalni.

Natomiast Romek Puchowski mówi, że kilka lat wstecz, kiedy to Tymon grał gościnnie razem z Von Zeit zgadali się, iż wielkim sentymentem darzą muzykę bluesową, a także muzykę z lat sześćdziesiątych. Współpracują już jakiś czas przy produkcji nowej płyty solowej Romka Puchowskiego, podtytułem: "Free". Kilka razy w rozmowach pojawił się temat utworzenia projektu, w którym panowie zaprezentują swe bluesowe fascynacje. W roku 2011, we wrześniu zagrali pierwszy koncert. Na jego program składają się piosenki bluesowe Tymona, a także Romka, jak również cytaty z klasyki gatunku. Miało to miejsce w mieście Kraków (klub Mile Stone) w granicach obchodów Polski Dzień Bluesa.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Reasumując, nasz projekt, znajdujący się pod nazwą: Tymański & Puchowski jest efektem wspólnej pracy przy bluesowe, nowej płycie Romka Puchowskiego. Autor bardzo się cieszy z faktu, iż udało mu się wkręcić do udziału w nim kogoś tak wspaniałego jak Tymon. Do wspólnej zabawy genialną muzyką bluesową.

Na koncert zapraszamy Was bardzo serdecznie już 7-go grudnia 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl