Wieczór z Gordonem Haskellem - koncert
Gordon Haskell jest muzykiem, kompozytorem i wokalistą, a przed laty członkiem legendarnego angielskiego zespołu King Crimson, w którym był wokalistą i grał na basowej gitarze.
Gdzie?
Harry's Art & Cafe
Pl. Konstytucji 3 Maja 3, 81-704 Sopot
Kiedy?
22 lutego 2020 od 20:00
Za ile?
150 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kameralny, ekskluzywny koncert samego Gordona Haskella, który odbędzie się już 22-go lutego 2020 roku, w sopockim Harrys Art&Cafe, znajdującym się przy Placu Konstytucji 3 Maja 3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 150 złotych. Gordon Haskell jest muzykiem, kompozytorem i wokalistą, a przed laty członkiem legendarnego angielskiego zespołu King Crimson, w którym był wokalistą i grał na basowej gitarze. Teraz występuje pod nazwiskiem własnym z programem autorskim.

W połowie sześćdziesiątych lat prowadził współpracę z różnymi formacjami, zaczynając od grupy amerykańskiej League of Gentlemen, przez formację Quotations (Liverpool), aż do psychodelicznego zespołu Les Fleur de Lys (występowali parę razy z samym Jimim Hendriksem). Natomiast pod koniec sześćdziesiątych lat wydał pierwszą płytę solową, pod tytułem: „Sail In My Boat” (rok 1969). Zaś w roku 1970 do grupy dołączył King Crimson, który zastąpił wokalistę oraz basistę Grega Lakea. Nagrywał razem z nimi najlepiej przyjmowane płyty: „In The Wake Of Poseidon”, rok 1970 oraz „Lizard”, rok 1971. Później jednak Haskell zespół porzucił.

W roku 1971 artysta podpisał kontrakt z wytwórniami: Ahmetem Ertegunem oraz Atlantic. Producent między innymi Norah Jones - Arif Mardin wydał drugą płytę muzyka, noszącą tytuł: „It Is And It Isn’t”. Artysta od tamtej pory nagrał liczne albumy, tak dużo, że nie sposób wymienić ich wszystkich tutaj. Ciekawym jest fakt, iż wszystkie jego płyty oraz piosenki nagrywane razem z formacją Les Fleur de Lys ciągle przyciągają uwagę oraz cały czas sprzedają się na całej kuli ziemskiej. Przełom miał miejsce w roku 2001, kiedy to Gordon Haskell wydał piosenkę, pod tytułem: „How Wonderful You Are” oraz płytę „Harry’s Bar”, rok 2002. Dwa albumy zajęły natomiast miejsce drugie na liście przebojów, a także sprzedawały się przez następne osiem lat wg zestawienia Amazon. Nowa płyta, z którą artysta zawitał w naszym kraju, pod tytułem: „One Day Soon”, różni się znacznie od poprzednich, choć można w niej znaleźć jakże subtelne nawiązania do krążków wcześniejszych. Potrafi połączyć w sobie wszelakie aspekty wokalisty: muzyczny talent, nadzwyczajnie dobre umiejętności pisania tekstów, wspaniały głos i wiedzę o świecie. Ten wspaniały głos artysta uzyskał dzięki doświadczaniu tegoż świata. Są to w rzeczywistości czterdzieści cztery lata rozwoju, doświadczeń, obserwacji oraz odkrywania samego siebie.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl