Psałterz polski / Co za przyczyna tego zamieszania?

Psałterz polski / Co za przyczyna tego zamieszania?
Na Zamku Królewskim wystąpią śpiewacy z Monodii Polskiej, których znamy głównie z tego, iż wykonują tradycyjne polskie pieśni.
Gdzie?
Zamek Królewski w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej
Pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
Kiedy?
25 lutego 2018 od 18:00
Za ile?
50 zł

"Psałterz polski / Co za przyczyna tego zamieszania" jest pierwszym koncertem z cyklu koncertów dawnej muzyki w ramach wydarzenia Festiwal Nowe Epifanie. Już 25.02.108 roku na Zamku Królewski w Warszawie, gościć będziemy Adama Struga, Monodia Polska oraz Marię Erdman.

Mikołaj Gomułka, kompozytor i instrumentalista stworzył jedno z najlepszych dzieł, jeżeli chodzi o renesans w Polsce czyli "Melodie na Psałterz Polski". Są to opracowania psalmów- czterogłosowe, przełożył Jan Kochanowski, wydano je w Krakowie w roku 1580. Ich styl jest charakterystyczny dla stylu protestanckich pieśni. Wcześniej psałterzami nazywano księgi, które związane były z monarszą, elitarną pobożnością, jednakże Gomułka dedykując biskupowi Piotrowi Myszkowskiemu, wspomniał iż napisał je tym razem "dla naszych prostych domaków".

Na Zamku Królewskim wystąpią śpiewacy z Monodii Polskiej, których znamy głównie z tego, iż wykonują tradycyjne polskie pieśni. Tym razem wystąpią w towarzystwie Marii Erdman. Będzie to koncert na pozytywie szkatulnym. Koncert będzie próbą nawiązująco do pierwszych znanych interpretacji księgi "Psałterz". Muzyczne kierownictwo nad koncertem sprawuje Maria Erdman oraz Szczepan Pospieszalski. Wśród wykonawców usłyszymy: Adama Struga, Monodia Polska oraz Marię Erdman.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Koncert odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej już 25 lutego 2018 roku o godzinie 18:00. Cena: 50 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl