Premiera w OKO: HuRaban i album "Czy to chrząszcz?" - koncert

Premiera w OKO: HuRaban i album "Czy to chrząszcz?" - koncert
Istnieją tacy, którzy twierdzą, iż HuRaban, pomimo skromnego trzy-osobowego składu posiada brzmienie, którego nie powstydziłaby się nawet orkiestra.
Gdzie?
Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie
Grójecka 75, 02-094 Warszawa
Kiedy?
25 stycznia 2020 od 19:00
Za ile?
20 zł

HuRaban - zespół legnicki, który gra muzykę świata. Ponad to jest potrójną energią kobiecą. Podróżują po kontynencie europejskim, wchłaniając przy tym stare i nowe dźwięki, jak również wszelakie orientalne instrumenty. Aranżują tematy ludowe, jednak "po swojemu", grają to, co lubią oraz tak, jak lubią, ufając przy tym, że są na świecie ludzie posiadający podobną wrażliwość.

Istnieją tacy, co twierdzą, iż HuRaban, pomimo skromnego trzy-osobowego składu posiada brzmienie, którego nie powstydziłaby się nawet orkiestra. Formacja oczarowała swą muzyką przede wszystkim Niemcy i Wyspy Kanaryjskie. Już od kilku lat formacja jest zapraszana na największe folkowe festiwale w Niemczech, jak między innymi: TFF Rudolstadt, FOLKLORUM, Ancient Trance Festival, KunstSalon oraz PolenmARkT. W naszym kraju zespół zadebiutował podczas festiwalu FAMA w roku 2018, gdzie zdobył Grand Prix Tryton za największą osobowość festiwalu. Również w roku 2018 zdobyli Pierwsza Nagrodę podczas lubelskich Mikołajek Folkowych. Grupa posiada na swym koncie dwie płyty studyjne, noszące tytuły: "Owcze Źródło" i wydaną w roku przeszłym: "Czy to chrząszcz?". HuRaban od roku 2017 prowadzi współpracę z poetką nazwiskiem Anna Podczaszy, która była nominowana w roku 2000 do Nagrody Nike i z Teatrem Modrzejewskiej (Legnica), dla którego w roku 2019 stworzył muzyczny spektakl, pod tytułem: "Spójrz na nią" (muzyka i scenariusz: Hanna Włodarczyk).

W skład zespołu wchodzą: Hanna Włodarczyk - gitara, Monika Zapaśnik - wokal, instrumenty perkusyjne, tambora, Fabiana Raban - kontrabas, kamancha, skrzypce, darbuka, garnki kuchenne, bębny obręczowe, flety.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Moderator spotkania z formacją - Adam Dobrzyński.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25-go stycznia 2020 roku, do warszawskiego Ośrodka Kultury Ochoty, znajdującego się przy ulicy Grójeckiej 75. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl