Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Plenerowe Warsztaty Weekendowe

Plenerowe Warsztaty Weekendowe
 
Spotkania mają charakter kameralnych rozmów z naukowcami reprezentującymi Stowarzyszenie Rzeczników Nauki i dedykowane są dorosłym pasjonatom.
gdzie?Park Odkrywców Centrum Nauki Kopernik
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
kiedy?19 sierpnia 2017 od 12:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Nauki Kopernik

Czy chcecie Państwo uczestniczyć w misji pozaziemskiej? A może to marzenie Waszych dzieci? Park Odkrywców Centrum Nauki Kopernik przychodzi z odsieczą! Pracownicy Centrum pomogą wszystkim zainteresowanym przygotować się do tej niezwykłej ekspedycji. Teren zielony wokół zabudowań Centrum Nauki Kopernik przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 20 zamieni się w stację badawczą. Wspólnie pogłębiać będzie można wiedzę na temat Ziemi, a wszystko po to, by dobrze przygotować się do poznawania Kosmosu. Od 1 lipca aż do 20 sierpnia organizatorzy czekają na małych i dużych pasjonatów w każdą sobotę oraz niedzielę. Zajęcia trwają od godziny 12:00 aż do godziny 19:00. Każdy tydzień to nowe wyzwania naukowe. Wszystkie należy odnotować w Dzienniku Badacza, a po potwierdzenie należy zgłosić się do organizatorów.

Centrum Nauki Kopernik proponuje dodatkową atrakcję, a mianowicie są to „Rozmowy pod kasztanem”. Spotkania mają charakter kameralnych rozmów z naukowcami reprezentującymi Stowarzyszenie Rzeczników Nauki i dedykowane są dorosłym pasjonatom. Pod kasztanowiec, na leżaki organizatorzy zapraszają wyłącznie w soboty. Spotkania trwają od godziny 16:00 do godziny 18:00.

Harmonogram 19 i 20 sierpnia:
Mars - ostatni przystanek.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Adirondack, Hottah, Jake Matijavic, N165, Goulburn, Esperance, Link - czy to nie brzmi dziwnie? To nazwy skał odkrytych na Marsie. W trakcie spotkania poznać będzie można ich ziemskie odpowiedniki. Zachęcamy do badań, do opisu próbek skał. Z pewnością rozpoczną się dyskusje i dociekania, skąd takie skały na Marsie?

Spotkanie poprowadzi Tomasz Bieńko. Dodatkowo, organizatorzy zapraszają na warsztaty „Misja łazika marsjańskiego”. Zaproszenie kierowane jest w stronę rodzin z dziećmi do czternastego roku życia. Udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych do wyczerpania materiałów lub miejsc. W przypadku deszczowej aury warsztaty zostaną przeniesione do budynku Centrum Nauki Kopernik.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl