Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Plenerowe Warsztaty Weekendowe

Plenerowe Warsztaty Weekendowe
 
Teren Zielony znajdujący się wokoło Centrum Nauki Kopernik latem zostanie przekształcony w badawczą stację.
gdzie?Park Odkrywców Centrum Nauki Kopernik
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
kiedy?12 sierpnia 2017 od 12:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Nauki Kopernik

Czy chcieliby Państwo uczestniczyć w (poza) ziemskiej misji? My możemy pomóc Wam, by się do niej dobrze przygotować. Teren Zielony znajdujący się wokoło Centrum Nauki Kopernik latem zostanie przekształcony w badawczą stację. Pogłębimy swoją wiedzę na temat planety Ziemi, aby później badać również Kosmos. Już od pierwszego lipca do dwudziestego sierpnia będziemy spotykać się każdej soboty oraz niedzieli - godziny: od 12:00 do 19:00. Czekają na Was co tydzień nowe wyzwania naukowe. Możecie je Państwo odnotowywać w Dzienniku Badacza. Ze swej strony postawimy Wam stempel.

Zapraszamy również na spotkania kameralne przeznaczone dla dorosłych, pod tytułem: "Rozmowy pod kasztanem". Spotkania te odbędą się z naukowcami (Stowarzyszenie Rzeczników Nauki). W soboty, w godzinach od szesnastej do osiemnastej na leżaczkach, pod kasztanem.

W dniach 12/13 sierpień:
Już lądujemy. Wokół nas rozpościera się krajobraz księżycowy. Co właściwie tworzy ten srebrzysty glob? Czemu jest on pełny kraterów? Co oznacza słowo: "regolit"? Mamy w planach tworzenie modeli Księżyca, zbadać uformowanie się powierzchni, jak również identyfikować meteoryty. Poprowadzi spotkanie Paulina Kurek.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Odbędzie się ponadto warsztat, pod tytułem: "Misja łazika marsjańskiego". Zapraszamy na warsztaty przede wszystkim rodziny wraz z dziećmi do czternastego roku życia, dla wszystkich przewidziany jest wstęp do wyczerpania miejsc, czy też materiałów. Nie są wymagane zapisy. W czasie deszczu przeniesiemy warsztaty do budynku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl