Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa w Hali Stulecia

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa w Hali Stulecia
 
Zwiedzanie wystawy w Hali Stulecia to okazja do poszerzenia wiedzy na temat biografii Janusza Witwickiego oraz możliwość poznania dramatycznych, powojennych losów zabytkowego modelu Lwowa.
gdzie?Hala Stulecia we Wrocławiu
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
kiedy?25 września 2015
organizatorCentrum Poznawcze w Hali Stulecia

Hala Stulecia we Wrocławiu przy ulicy Wystawowej 1 od 25 września stanie się przestrzenią zarezerwowaną dla szczególnego wydarzenia. W specjalnie dostosowanej hali powstanie niezwykła instalacja. Punktem centralnym tej instalacji będzie przestrzenny model osiemnastowiecznego Lwowa. Model stworzony został z ogromną dbałością o szczegóły. Autorem modelu jest architekt i historyk Janusz Witwicki. Prace wykonane zostały z ogromnym pietyzmem i świadczą o wielkiej pasji i charyzmie naukowca.

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa to efekt kilkunastoletniej pracy. To lata studiów, naukowych badań. To przede wszystkim pracochłonna praca modelarska, która rozpoczęła się w 1929 roku i zakończyła siedemnaście lat później.

Niecodziennej ekspozycji towarzyszą nowoczesna oprawa oraz multimedialne efekty. Zwiedzanie wystawy w Hali Stulecia to okazja do poszerzenia wiedzy na temat biografii Janusza Witwickiego oraz możliwość poznania dramatycznych, powojennych losów zabytkowego modelu Lwowa.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wystawa udostępniona będzie zwiedzającym od 25 września. Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości władz Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, które udostępniły model ze swoich bezcennych zbiorów.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl