Wernisaż wystawy komiksu „Już nigdy nie będziesz sam”

Wernisaż wystawy komiksu „Już nigdy nie będziesz sam”
Scenariusz powstawał późnymi listopadowymi wieczorami roku 2017, pod wpływem emocji wręcz traumatycznych.
Gdzie?
Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
Świdnicka 19, 50-068 Wrocław
Kiedy?
13 lutego 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Innowacji PRZEJŚCIE. Filia nr 13 MBP

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do wrocławskiego Centrum Innowacji Przejście, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy komiksu, pod tytułem: „Już nigdy nie będziesz sam”. Pierwsza wspólna praca Jakuba Kwiatkowskiego i Pawła Rzodkiewicza.

Twórcy wystawy poznali się podczas warsztatów sztuki komiksowej, w roku 2017, w grudniu i od tamtego czasu postanowili, że zwiążą się artystycznymi planami na najbliższe pięć dekad. Scenariusz powstawał późnymi listopadowymi wieczorami roku 2017, pod wpływem emocji wręcz traumatycznych.

Tyle o samym scenariuszu. Jeżeli zaś chodzi o rysunki, Kuba rozpoczął tradycyjnie, bo od storyboardu w sporym detalu, później szkice oraz tusz, a dodatkowo użył kalki i tam właśnie wycieniował ołówkiem tła. W samej pracy, detale wychwyci sprawne oko - inspiracje twórcami: Rafała Bujnowskiego (malarstwo), „Pinokio” Winshlussa (komiks), „Skład Główny” Loisela. Wernisaż wystawy wziął udział w konkursie formy krótkiej komiksowej podczas Festiwalu Komiksu w mieście Łódź, w roku 2018.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Paweł Rzodkiewicz – jest z wykształcenia inżynierem budownictwa, zaś z pasji autorem scenariuszy komiksowych. Wybuchowy, pamiętliwy,permanentnie obawiający się tego co nastąpi, czyli przyszłości. Te cechy są niezbędne w jego profesjach. Zadebiutował scenariuszem komiksowym, pod tytułem: „Odwiedziny”, który stworzył we współpracy z Pawłem Garwolem (autor rysunków), który został wydany w roku 2017, w maju nakładem Wydawnictwa Komiksowego.

Jakub Kwiatkowski –Stachanowiec. Übermensch. We dnie jest mężem i ojcem, programistą frontendowym, a w nocy kiedy siada do biurka, przeobraża się w zwierzę twórcze. Próbuje wszelakich dostępnych technik nad kartami papieru. Stanowczo za długo swój talent utrzymywał w ukryciu. Wystawa, którą Państwu prezentujemy jest pierwszą z jego prac, jaka dotarła do szerszego eteru.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 13-go lutego 2020 roku, do wrocławskiego Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP, znajdującego się przy ulicy Świdnickiej 19. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl