Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy: Czym się zajmujesz? 2

Otwarcie wystawy: Czym się zajmujesz? 2
 
Ekspozycja pomyślana została jako rodzaj przewodnika symbolicznego, który wprowadza publikę w obszary główne poszukiwań samych artystów oraz ujawniającego cele, jakie stawiają sobie artyści.
gdzie?Galeria Salon Akademii Sztuk Pięknych
Krakowskie Przedmieście 5, 00-068 Warszawa
kiedy?8 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorAkademia Sztuk Pięknych w Warszawie

W wystawie biorą udział artyści: Marcin Chomicki, Magdalena Boffito, Mariusz Filipowicz, Tomas Rafa, Andrzej Kokosza, Rafał Rychter, Ewa Maria Śmigielska, Michał Szuszkiewicz.

Wystawa jest edycją drugą, która prezentowana była w galerii, pod nazwą Salon Akademii w roku 2015. Lista ludzi, biorących udział w niej, powstała po wielu konsultacjach z profesorami. Twórcy urodzili się w latach osiemdziesiątych, reprezentują oni przeróżne wydziały: Rzeźby, Malarstwa, Grafiki, Sztuki Mediów, Wzornictwa. Ekspozycja pomyślana została jako rodzaj przewodnika symbolicznego, który wprowadza publikę w obszary główne poszukiwań samych artystów oraz ujawniającego cele, jakie stawiają sobie artyści. Narodził się tytuł w bardzo spontaniczny sposób, w trakcie pracy nad projektem wystawy, kiedy to młodzi twórcy w niezobowiązującej, luźnej rozmowie starali się zdefiniować pola swych zainteresowań. Wówczas padło pytanie charakterystyczne" "Czym się zajmujesz?". Właśnie ono uświadomiło, jak oni wszyscy mało o sobie wiedzą.

Wystawa jest także portretem wielowymiarowym pokolenia artystów. Oni zaraz po skończeniu Akademii podjęli decyzję, że chcą realizować swą twórczą drogę, ale nie odchodząc z uczelni. Przedstawiając zjawiska aktualne artystyczne, chcieli uniknąć konstrukcji sztywnej problemowej wystawy oraz skupić się mocno na przedstawieniu artystów, jak również ich dorobku. Być może praca wspólna nad tą wystawą zaowocuje tym, że zawiążą się silne relacje pomiędzy uczestniczącymi artystami, a dzięki temu skonsoliduje się środowisko pracowników młodych Akademii.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zatem zapraszamy serdecznie już 8 września 2017 roku, do warszawskiej Galerii Salon Akademii Sztuk Pięknych, od godziny 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl