Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Otwarcie wystawy "Adam Myjak. Rzeźba"

Otwarcie wystawy "Adam Myjak. Rzeźba"
 
Nowe kompozycje wybitnego artysty są świetną okazją do współodczuwania niezwykłej wręcz ruchliwości.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?8 grudnia 2017 od 19:30
za ile?bezpłatnie
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Najbardziej dojmującą i obecną właściwością Form artysty Adama Myjaka jest swoiste rozchwianie, czy też wydanie na wiatr i na pustkę, relacja niespokojna z przestrzenią rozległą, komunikacja zaś ekspresywna z wyczuwalnymi intuicyjnie strukturami meta-przestrzeni. Patrząc na ruch optyczny zawierzenia istniejących fizycznie Rzeźb niekończącej się przestrzeni, odbiorca przebywa jakby w misterium ekspresywności. Autorowi wystawy w twórczości, którą rozwija od lat sześćdziesiątych XX wieku po dziś dzień, udaje się chwytać ekspresyjność niemalże w stanie jej poczęcia.

Nowe kompozycje wybitnego artysty są świetną okazją do współodczuwania niezwykłej wręcz ruchliwości. W roku 2017, na Wiosnę te najpiękniejsze figuracje Adama Myjaka prowadziły dialog w Spotkaniu z wyobrażeniami natchnionymi postaci świętych mistrza rokoko Jana Jerzego Pinsla, we lwowskim Muzeum. Strefa biało-błekitnawa, wzniesiona niby z obłoków Kolumna Adama Myjaka, nadlatuje w nią osiemnastowieczny, sensualny, potężny i androgyniczny anioł. Poza tym grupa trzynastu lśniących jak naczynia liturgiczne postaci artysty współczesnego wskazywała na piękno zabytkowych wnętrz, posiadających sklepienia kolebkowe wypełnione iluzjonistycznym religijnym malarstwem. Posiada ono świetlistą, delikatną kolorystykę, sławiącej żywioł powietrzny kompozycji. Jest to rzecz jasna dawny kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Panny Maryi na Głównym Placu we Lwowie.

Zapraszamy na otwarcie wystawy już 8-go grudnia 2017 roku, do sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, znajdującej się przy Placu Zdrojowym 2. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się ono o godzinie 19:30.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl