Otwarcie instalacji „Proste momenty” Honoraty Martin

Otwarcie instalacji „Proste momenty” Honoraty Martin
Praca to wyraz szacunku, a także czułości dla miejsca, w którym prezentujemy - ponad to zachęca do skupiania uwagi na jakże charakterystycznych dla tejże przestrzeni szczegółach
Gdzie?
Dom Handlowy Jantar Gdańsk
Politechniczna 7, 80-288 Gdańsk
Kiedy?
14 grudnia 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Instytut Kultury Miejskiej

Trudno odnaleźć równowagę zwłaszcza we współczesnych nam centrach handlowych. Więc czy oferujący wytchnienie oraz spokój Handlowy Dom Jantar nie zasłużył sobie na odwiedziny, czy przyjęcie go do poczetu miejsc objętych wspomnieniami i nostalgią za latami dziewięćdziesiątymi? Nad tym zastanawia się sama Natalia Cyrzan, która jest kuratorką cyklu Miejsca, jaki wyprowadza artystyczne działania w jakże nietypowe dla sztuki gdańskie przestrzenie. We wrzeszczańskim Handlowym Domu Jantar będzie miał miejsce wernisaż instalacji, pod hasłem: site-specific samej Honoraty Martin, pod tytułem: „Proste momenty” i koncert Arszyna. Tęsknota sentymentalna za latami dziewięćdziesiątymi wieku XX zdaje się omijać Handlowy Dom Jantar, znajdujący się we Wrzeszczu. W tym klimacie oraz specyficznej architekturze, jaką łatwo dziś odczytać jako groteskową, jest wyczuwalna pewna anachroniczność.

Artystyczna instalacja Honoraty Martin wypełnić ma dwa boksy handlowe wynajęte specjalnie na tę okazję (z numerami 9 oraz 10). Praca to wyraz szacunku, a także czułości dla miejsca, w którym prezentujemy - ponad to zachęca do skupiania uwagi na jakże charakterystycznych dla tejże przestrzeni szczegółach, czy dotknięcia ich czołem lub ręką. Jednocześnie daje możliwość bardzo bezpiecznego odcinania się od typowych bodźców, jakie pojawiają się w centrach handlowych, a w szczególności w połowie grudnia.

Zapraszamy zatem serdecznie już 14-go grudnia 2019 roku, do gdańskiego Domu Handlowego Jantar, znajdującego się przy ulicy Politechnicznej 7. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Organizatorem wydarzenia jest natomiast Instytut Kultury Miejskiej.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl