Organek- koncert
Panowie do tej pory zagrali kilkaset koncertów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Grali między innymi na Litwie, we Francji, Anglii, Szkocji, Irlandii, Szwajcarii czy Bułgarii
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
15 lutego 2019 od 19:00
Za ile?
60 zł

Wraz z Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu imienia Zbigniewa Herberta zapraszamy Państwa serdecznie na koncert grupy ØRGANEK.

ØRGANEK- zespół powstały w roku 2013 za sprawą Tomasza Organka. Tomasz Organek jest liderem grupy, autorem tekstów, muzyki, a także opowiadań. Na swoim koncie ma także wiele prestiżowych nagród, między innymi takich jak: Nagroda Mateusza Trójki, Nagroda Artystyczna Miasta Torunia imienia Grzegorza Ciechowskiego oraz Nagroda Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego. Na Tomaszu Organku spoczywa także bardzo ważna funkcja, jest bowiem Honorowym Ambasadorem Uniwersytetu M. Kopernika, posiada nawet własną Katarzynkę, która zdobi Piernikową Aleję Gwiazd. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy długogrające, pierwszy z nich z roku 2014 pod tytułem "Głupi"- nominowany do Fryderyków 2015, kategoria Album Roku Rock. Kolejnym albumem jest "Czarna Madonna" z roku 2016 i tutaj również pojawiła się nominacja do Fryderyków w 2017 roku w dwóch kategoriach: Album Roku Rock i Piosenka Roku. Obie płyty pokryły się platyną.

Przez okres dwóch lat grupa była bardzo ważną częścią Orkiestry tworzącej Męskie Granie, co za tym idzie są również współautorami dwóch koncertowych albumów MGO, te również uzyskały status platynowych. W przypadku obu edycji funkcja dyrektora muzycznego, przypadła Tomaszowi Organkowi.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Zespół tworzą:
- wokal oraz gitara- Tomasz Organek
- grający na basie Adam Staszewski
- grający na instrumentach klawiszowych Tomasz Lewandowski
- grający na perkusji Robert Markiewicz.

Panowie do tej pory zagrali kilkaset koncertów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Grali między innymi na Litwie, we Francji, Anglii, Szkocji, Irlandii, Szwajcarii czy Bułgarii, każdy ich koncert cieszył się wielkim powodzeniem wśród publiczności oraz wielomilionowymi odsłonami, jeśli chodzi o teledyski. Piosenki Organka nie znikają z czołowych miejsc list przebojów.

Zespół ØRGANEK występował także na największych scenach festiwalowych w Polsce, grali podczas Festiwalu Woodstock, na Festiwalu w Jarocinie, na Orange Festival, podczas Open'er Festival, Męskie Granie, CJG Festiwal, grali również podczas Europejskiego Stadionu Kultury i w wielu innych miejscach.

W trzeciej dekadzie roku 2018 Tomasz Organek wraz z zespołem wydał suplement do "Czarnej Madonny", zawierający wszystkie kawałki, które z działalnością grupy się kojarzą, co można uznać za podsumowanie 5-ciu lat działalności zespołu, a także początek czegoś nowego, czego pragnie grupa- aby to zrobić, planują jesienią tego roku wydać nowy album, który pokryje się platyną.

Zapraszamy Państwa już 15 lutego do Kołobrzegu do Regionalnego Centrum Kultury o godzinie 19.00 na wieczór niezapomnianych wrażeń z tym wspaniałym zespołem. Cena biletu: 60 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl