Noc Muzeów 2018 w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

Noc Muzeów 2018 w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej
Pasjonaci pancernej broni, z kolei będą mieli możliwość zobaczenia pojazdów, które dokumentują aż 100 lat historii polskiej pancernej broni
Gdzie?
Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej
Powsińska 13, 02-920 Warszawa
Kiedy?
19 maja 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Wszyscy zagorzali miłośnicy historii wojskowej techniki znajdą jak zawsze w Muzeum coś absolutnie pod siebie. MPTW ma największą w naszym kraju kolekcję sprzętu ciężkiego wojskowego, która jest zlokalizowana w zabytkowym i urokliwym XIX-wiecznym forcie.

Specjalnie dla naszych Gości, w tym roku zaproszono dwie naprawdę wyjątkowe osoby, a mianowicie: Adama Sikorskiego, który jest autorem oraz prowadzącym program, pod nazwą: "Było, nie minęło, czyli Kronika Zwiadowców Historii", a także kapitan rez. pilot Witold „Toyo” Sokół, czyli pokazowy pilot, który latał samolotami MiG-29, ponad to wykładowca ze Szkoły Orląt i równocześnie komentator lotniczych pokazów.

Pasjonaci pancernej broni, z kolei będą mieli możliwość zobaczenia pojazdów, które dokumentują aż 100 lat historii polskiej pancernej broni, zaczynając od czołgu zwanego Renault FT, poprzez polskie konstrukcje pochodzące jeszcze z okresu Drugiej Rzeczypospolitej, natomiast kończąc na T72.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zaś fanom lotnictwa, a mamy nadzieję, że i tych nie zabraknie, udostępniamy kabinę samolotu MiG21, jak również zaprezentujemy nieudostępniane nigdy wcześniej muzealia, które dokumentują osiągnięcia polskiego obronnego przemysłu z okresu międzywojnia. Swe lotnisko zaprezentuje także Wyższa Szkoła Oficerska Powietrznych Sił, znajdująca się w Dęblinie.

Poza tym odbędą się dynamiczne pokazy sprzętu pancernego, a w tym jedynego, który jest zachowany na całym świecie czołgu 7TP i Renault FT, warsztaty modelarskie, przejazdy opancerzonym transportem, pokazy ratownictwa medycznego, czy też grupy rekonstrukcji historycznej, koncert na 5 silników czołgowych oraz wiele innych, ciekawych atrakcji.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie już 19-go maja 2018 roku, do warszawskiego Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, znajdującego się przy ulicy Powsińskiej 13. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl