Niechęć - koncert
Artyści kontynuują przebogatą rodzimą tradycję, równocześnie bardzo odważnie poszerzają ją o elementy rocka psychodelicznego, a także o nastrojowość godną filmowej muzyki wysokich lotów.
Gdzie?
Klub Piękny Pies
Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków
Kiedy?
17 marca 2019 od 20:00

Muzycy formacji Niechęć odwołują się do przebogatej tradycji naszego rodzimego jazzu, odważnie oraz bezkompromisowo poszerzają ją o psychodeliczność godną rocka, a także nastrojowość rodem z filmowej muzyki. Zespół został wyróżniony przez redaktora z Radiowej Trójki - samego Piotra Stelmacha jako jedna z trzech najciekawszych grup w roku 2011. Otrzymali również nagrodę specjalną audycji, pod nazwą;: Offensywa De Luxe. Dali przy okazji koncert popisowy w studio trójkowym imienia Agnieszki Osieckiej. Natomiast 1-go kwietnia 2012 roku nakładem Wytwórni Krajowej ukazała się ich debiutancka płyta, pod tytułem: „Śmierć w miękkim futerku”.

Był to całkiem nowy głos w krajowej jazzowej muzyce. Artyści kontynuują przebogatą rodzimą tradycję, równocześnie bardzo odważnie poszerzają ją o elementy rocka psychodelicznego, a także o nastrojowość godną filmowej muzyki wysokich lotów. Atutem dodatkowym płyty jest produkcja Sebastiana Witkowskiego, który znany jest ze współpracy z artystami, jak na przykład: Tomasz Stańko i Aga Zaryan.

W roku 2016 zespół wydał długo oczekiwany sequel, pod tytułem: „Śmierci w miękkim futerku”, noszący tytuł: „Niechęć”. Wybrnęli wręcz bezkompromisowo z syndromu, zwanego druga płyta, bo wyrzucili ją do śmieci, po czym nagrali trzecią! To wydawnictwo jest jednym z najwyżej ocenianych albumów roku 2016 według międzynarodowej społeczności portalu, o nazwie: RateYourMusic.com, znalazła się także w wielu podsumowaniach najlepszych albumów polskich roku.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Was bardzo serdecznie już 17-go marca 2019 roku, do krakowskiego Klubu Piękny Pies, znajdującego się przy ulicy Bożego Ciała 9. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl