Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Naprawiaj naturę: filmy dokumentalne + debaty z WWF i Greenpeace

Naprawiaj naturę: filmy dokumentalne + debaty z WWF i Greenpeace
 
Seria "Naprawiaj naturę" stworzona został z myślą o osobach, które pragną wiedzieć zdecydowanie więcej, a dodatkowo chcą angażować się na rzecz natury.
gdzie?Służewski Dom Kultury w Warszawie
Bacha J. S. 15, 02-743 Warszawa
kiedy?7 lutego 2018 od 19:00
za ile?15 zł
organizatorFundacja Greenpeace Polska

Wszyscy mamy dostęp do niepokojących informacji na temat stanu środowiska, które docierają do nas niczym lawina. Systematycznie tracimy pierwotne lasy, giną kolejne gatunki zwierząt, zmniejsza się bioróżnorodność. Coraz więcej przestrzeni zajmują uprawne pola, a do kosza trafia niemal połowa produkowanej żywności.

Seria "Naprawiaj naturę" stworzona został z myślą o osobach, które pragną wiedzieć zdecydowanie więcej, a dodatkowo chcą angażować się na rzecz natury. Pasjonaci raz w miesiącu spotykają się na terenie Służewskiego Domu Kultury. Jest to miejsce silnie związane z zagadnieniami ekologicznymi. Podczas spotkań, uczestnicy oglądają dokumentalne filmy, które debiutowały podczas festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Po projekcjach możliwa jest debata, w której biorą udział specjaliści z WWF Polska oraz Greenpeace Polska.

Fundacja Greenpeace Polska z przyjemnością zaprasza na spotkanie, które odbędzie się tradycyjnie w Domu Kultury w Warszawie przy ulicy Jana Sebastiana Bacha. Już 7 lutego, o godzinie 19:00 w ramach akcji zaprezentowany zostanie film z roku 2015 w reżyserii Louie Psihoyosa „Ginący świat”. Film trwa 95 minut. Znany jest również temat debaty, który odbędzie się przy udziale przedstawiciela Polska WWF: Masowe wymieranie gatunków – co możemy zrobić, aby powstrzymać ten proces?

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Niemal połowie zwierzęcych gatunków żyjących na Ziemi grozi wymarcie. Sprawa dotyczy również ludzi. Zdobywca wyjątkowej nagrody "Oscar" za film „Zatoka delfinów” - fotograf Louie Psihoyos współpracujący z periodykiem National Geographic przedstawia hipnotyczny, spektakularny, niezwykle wyrazisty obraz życia na naszej planecie. Film stanowi wezwanie, które ma na celu nakłaniać oglądających do podjęcia starań przeciwko globalnemu zniszczeniu Ziemi. Przy wykorzystaniu najnowszej technologii, autor filmowego dzieła pokazuje, iż rozprzestrzenienie się nas - gatunku homo sapiens, spowodowało globalne wymieranie gatunków. Od momentu zagłady dinozaurów, to największy kataklizm w dziejach ludzkości. Tylko człowiek może powstrzymać katastrofę, która nieubłaganie nadciąga. Czy sprostamy temu wyzwaniu?

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl