Muzyczna Bombonierka - Ponad ziemią - koncert

Muzyczna Bombonierka - Ponad ziemią - koncert
Pośród piosenek oraz wierszy samej Basi Stępniak-Wilk znajdą Państwo liczne teksty, które traktują o tematach metafizycznych.
Gdzie?
Loch Camelot
Św. Tomasza 17, 31-022 Kraków
Kiedy?
19 maja 2019 od 18:00

Na koncercie, który promuje płytę usłyszymy piosenki pochodzące z CD, pt.: „Ponad ziemią”, ale również utwory bardziej „przyziemne”, które dobrze znamy z piosenek oraz recitali Basi, jak: „Bombonierkę”, „Wiośnie nie”, czy też „Cóż mi z róż”. Niezwykłe aranże oraz wirtuozeria Grzegorza Palusa - akordeonisty stanowią dodatkowy walor wydarzenia.

Pośród piosenek oraz wierszy samej Basi Stępniak-Wilk znajdą Państwo liczne teksty, które traktują o tematach metafizycznych. Rozważania ludzkie o boskości, czy o świętości, lub też o tęskniących aniołach za życiem na ziemi oraz za prostym szczęściem ludzkim, także o świętych, którzy zostają świętymi przez przypadek, nawet wbrew własnej woli. Autorka postarała się zebrać wszystkie opowieści w tomie, który nosi tytuł: „Ponad ziemią”. Doszła do tego chęć, żeby niektóre teksty opowiadać również śpiewem, zatem książka zawiera krążek CD. Spełniając jedno z marzeń niedoszłej akordeonistki, artystka zaśpiewała kilka piosenek z akompaniamentem właśnie akordeonu, na którym grał sam wykładowca Akademii Muzycznej (Warszawa) - Grzegorz Palus. Opracował on, zaaranżował kompozycja, jak między innymi: Andrzeja Zaryckiego i Zygmunta Koniecznego. Na płycie są także wiersze zinterpretowane przez Annę Dymną, Jana Nowickiego oraz Marka Bałatę. Wydawnictwo posiada wprost przepiękną graficzna szatę, zaś całości dopełniają ilustracje, które są równocześnie reprodukcjami obrazów samego Władysława „Pampla" Szyszko.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 19-go maja 2019 roku, do krakowskiego Loch Camelot, przy ulicy Św. Tomasza 17. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl