Mozart & Beethoven - Hobart Earle & Orkiestra Aukso koncert

Mozart & Beethoven - Hobart Earle & Orkiestra Aukso koncert
Do projektu przyłączył się Marek Moś, wybitny skrzypek, dyrygent i kameralista. Artysta powołał orkiestrę do życia i nadał jej szczególny charakter.
Gdzie?
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
Kiedy?
28 lutego 2018 od 19:00
Za ile?
30 zł

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na niezwykły koncert, który odbędzie się 28 lutego o godzinie 19:00. Na krakowskiej scenie przy ulicy Zwierzynieckiej 1 pojawi się Orkiestra AUKSO w programie Mozart & Beethoven.

Orkiestra Aukso powstała w 1998 roku, w lutym i od razu stała się jednym z najbardziej intrygujących zespołów kameralnych w Europie. Stworzyła ją grupa absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej. Do projektu przyłączył się Marek Moś, wybitny skrzypek, dyrygent i kameralista. Artysta powołał orkiestrę do życia i nadał jej szczególny charakter. Nie było to jedynie miejsce zarobkowe, lecz obszar poszukiwań artystycznych, a także kreatywnego rozwoju, wspólnego tworzenia sztuki, którą zawsze cechowały i do tej pory cechują najistotniejsze wartości. Tak narodził się niezwykły projekt muzyczny - Orkiestra Akuso. Muzycy koncertują na krajowych oraz zagranicznych scenach. Orkiestra pochwalić się może współpracą z Piotrem Anderszewskim, Rudolfem Barshai, Howardem Shelley, Andrzejem Bauerem, Jerzym Maksymiukiem, Markiem Minkowskim, Jackiem Kasprzykiem, Danielem Albertim, Kają Danczowską, Agatą Szymczewską, Władysławem Kłosiewiczem, Januszem Olejniczakiem, Olgą Pasiecznik czy też formacją The Hilliard Ensemble.

Aukuso z sezonu na sezon rośnie w siłę. Orkiestra stale poszerza repertuar, koncertuje na znanych scenach, nie boją się także nowych wyzwań. Muzycy pochwalić się mogą coraz liczniejszą rzeszą wdzięcznej i wiernej publiczności. Wśród nich pojawia się liczne grono entuzjastów, którzy doceniają proponowaną przez Aukso sztukę. Aukso to jedna z najsłynniejszych orkiestr w Europie. Wyróżnia ich wszechstronność muzyków, którzy starannie pielęgnują swą indywidualność i bez trudu zaznaczają swą obecność na kartach muzycznej i kulturalnej historii Europy.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl