Mateusz Gawęda Trio
Mateusz Gawęda szczególnie chętnie sięga do muzyki europejskiej dwudziestego wieku, jazzu z lat sześćdziesiątych oraz muzyki współczesnej.
Gdzie?
Harris Piano Jazz Bar w Krakowie
Rynek Główny 28, 31-010 Kraków
Kiedy?
17 listopada 2016 od 21:30
Za ile?
20 zł

W krakowskim klubie Harris Piano Jazz Bar, 17 listopada na scenie pojawi się Mateusz Gawęda Trio. To jedna z krakowskich formacji muzycznych, która reprezentuje awangardową odsłonę sceny jazzowej w Krakowie. Grupa wykonuje program autorski, na który składają się przede wszystkim aranżacje Mateusza Gawędy. Dostrzec w nich można inspiracje czerpane z palety wszelkich gatunków muzycznych. Mateusz Gawęda szczególnie chętnie sięga do muzyki europejskiej dwudziestego wieku, jazzu z lat sześćdziesiątych oraz muzyki współczesnej.

Muzyka formacji "Mateusz Gawęda Trio" to brzmieniowy koktajl świeżości, dojrzałości, zabawy oraz mrocznych, mocnych klimatów.

Mateusz Gawęda – krakowski pianista i kompozytor. Urodził się 7 kwietnia 1990 r. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Joachima Mencla (klasa fortepianu). 2007 rok przyniósł artyście III miejsce w warszawskimj Konkursie Pianistów Jazzowych. Mateusz Gawęda współpracował z Billy'm Hartem, Willem von Hombrahtem, Januszem Muniakiem, Leszkiem Żądło, Rusty Jonessem i wieloma innymi. To współtwórca wielu świetnych zespołów:Cracow Jazz Collective, PeGaPoFo, Mateusz Gawęda Trio, Pezda/Gawęda Duo, Gawęda/Fortuna Experiment, Gawęda/Dobosz/Wykpisz Experiment.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Alan Wykpisz – krakowski kontrabasista. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Obecnie studiuje w Instytucie Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Muzyk współpracuje z High Definition Quartet, z grupą nagrodzony został nominacją do nagrody Fryderyki 2014. Alan Wykpisz to laureat licznych konkursów miedzy innymi: 2011 - Jazz Hoeilaart, 2012 - Bass Copenhagen, 2014 - Tarnów International Jazz Contest . To trzykrotny stypendysta wyróżniony przez Ministra Kultury. To również laureat „Debiutów Śląskich”.

Mateusz Gawęda Trio na scenę wchodzi punktualnie o 21:30! Zapraszamy! Wstęp: 20 złotych!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl